نکته بازسازی خانه

9 نکته برای بازسازی خانه در سال 2022

اگر مرتب به اطراف خانه خود نگاه می کنید و فکر می کنید کسل کننده است، ممکن است وقت آن رسیده باشد که خانه خود را تغییر دهید. تغییر دکوراسیون داخلی و طراحی می تواند اثرات مثبت شگفت انگیزی داشته باشد. محیطی که در آن زندگی می کنید می تواند سلامت روان شما را به گونه ای تحت تاثیر قرار دهد که ممکن است انتظارش را نداشته باشید، بنابراین منطقی است که تغییر خانه می تواند خلق و خوی شما و همچنین زیبایی منزل شما را تقویت کند. در این مقاله از وبلاگ بنا مارکت 9 نکته برای بازسازی خانه موفق در سال 2022 آورده شده است.

1. بودجه را با دقت انجام دهید

قبل از اینکه حتی در مورد اجرای طرح های بازسازی خانه خود فکر کنید، باید با دقت بودجه بندی کنید. با دقت به امور مالی خود نگاه کنید و بفهمید که دقیقاً چه چیزی می توانید بپردازید و چه چیزی ممکن است فراتر از توان شما باشد. این به شما کمک می کند تا یک برنامه مشخص ایجاد کنید که بتوانید به آن پایبند باشید. از درخواست کمک نیز نترسید؛ ممکن است وام های سریعی وجود داشته باشد که می توانید درخواست دهید که می تواند تزریق نقدی لازم برای شروع را به شما بدهد یا ممکن است بتوانید از خانواده و دوستان برای کمک درخواست کنید.

2. از رنگ های مورد علاقه خود استفاده کنید

تقریباً مطمئناً خواهید شنید که مردم به شما می گویند که باید با دقت و توجه یک طرح رنگی برای خانه خود انتخاب کنید. در حالی که این مطمئناً درست است، مهم تر است که شما شخصاً طرح رنگ را تأیید کنید، بنابراین مطمئن شوید که رنگ هایی را که دوست دارید انتخاب کنید. اگر رنگ‌ها را دوست نداشته باشید، منسجم‌ترین رنگ‌بندی دنیا برای شما کار نمی‌کند، بنابراین به این فکر کنید که دوست دارید هر روز چه رنگی ببینید و از آنجا روی یک طرح کار کنید.

نقاش ساختمان

3. هر چه می توانید دوباره استفاده کنید

از آنچه می توانید دوباره استفاده کنید شگفت زده خواهید شد. اگر مبلمان قدیمی دارید، آن را جدا کنید و از عناصر آن برای پروژه جدید طراحی داخلی خود استفاده کنید. آیا به این فکر می کنید که چند اثر هنری قدیمی را دور بریزید؟ چرا آن را به چیزی جدید تبدیل نمی کنید؟ این مزیت اضافه‌ای دارد که به شما کمک می‌کند تا خلاق شوید، که خلق و خوی شما را تقویت می‌کند و فضا را بسیار شخصی‌تر از خرید آثار هنری یا مبلمان فروشگاه می‌کند.

4. فضای خود را شلوغ نکنید

به هم ریختگی به شدت به خلق و خوی منفی و سلامت روانی ضعیف کمک می کند. به همین دلیل مهم است که مطمئن شوید که فضای خود را به طور منظم شلوغ نمی کنید. اگر در حال تغییر خانه هستید، این می تواند فرصتی عالی برای پاکسازی خانه و خلاص شدن از شر برخی از چیزهایی باشد که دیگر استفاده نمی کنید. قبل از اینکه به سادگی آنها را دور بیندازید، آنها را به دوستان ویا خانواده بدهید. به هر حال، چیزهایی که دور می اندازید هنوز هم می تواند برای شخص دیگری مفید باشد.

مبلمان کوچک

5. سعی کنید خودتان چند اثر هنری خلق کنید

حتی اگر یک استاد هنری نیستید، باز هم باید به فکر خلق آثار هنری خود برای تغییر طراحی داخلی خود باشید. هنر سفارشی تأثیر قوی‌تری بر فضا دارد تا چیزی که از مغازه می‌خرید. آن تماس شخصی بسیار مهم را به اتاق می بخشد. البته، باید اعتماد به نفس داشته باشید تا آثار هنری خود را در مقابل مهمانان یا هر شخص دیگری که قصد دارید به فضای خود دعوت کنید، به نمایش بگذارید، اما چه کسی می‌داند – شاید ایجاد هنر و نمایش آن باعث افزایش اعتماد به نفس شما شود!

 

6. از آشپزخانه غافل نشوید

بسیاری از مردم فکر می کنند که فقط به دلیل اینکه آشپزخانه یک فضای کاربردی است، به این معنی است که می توانند در مورد بازسازی داخلی آن را نادیده بگیرند. با این حال، هیچ چیز نمی تواند دور از حقیقت باشد. شما باید زمان زیادی را در آشپزخانه خود بگذرانید – به هر حال، غذاهای خانگی تقویت کننده خلق و خوی بسیار هستند – بنابراین زیبا جلوه دادن آن ضروری است. آن را در طرح رنگ انتخابی خود ادغام کنید و در صورت شروع به نشان دادن سن خود، به تعویض برخی از اتصالات فکر کنید.

 

7. آینه ها را اضافه کنید

نکته مهم در مورد آینه ها، از منظر طراحی داخلی، این است که فضای زیادی به اتاق اضافه می کنند. اگر اتاق شما به خصوص کوچک است و کار زیادی در این زمینه ندارید، به دیوارها یا سقف ها آینه اضافه کنید. آنها می توانند یک فضا را به طور گسترده گسترش دهند و یک استعداد هنری و جالب به آن اضافه کنند. آینه ها معمولاً یک نقطه صحبت عالی برای مهمانان هستند و مزیت اضافه ای دارند که به شما کمک می کنند تا هزینه های بازسازی خود را نیز کاهش دهید.

شیشه و آینه

8. رنگ های اتاق خواب را آرام نگه دارید

در حالی که یک طرح رنگی پر جنب و جوش و پر جنب و جوش ممکن است برای بقیه خانه شما معجزه کند، اما وقتی صحبت از اتاق خواب به میان می آید، باید همه چیز را کاهش دهید. بی صدا و خنثی نگه داشتن طرح رنگ خود در این فضا به شما کمک می کند بخوابید و اتاق خواب را به عنوان یک اتاق آرام و آرامش بخش نگه دارید. شما نیازی به تغییر کامل طرح خود ندارید. فقط رنگ های کمتر روشن را برای اتاق خواب انتخاب کنید و مطمئن شوید که هیچ چیز بیش از حد تحریک کننده یا فکر برانگیز در آنها وجود ندارد.

ایده دکوراسیون اتاق خواب

9. درب ورودی خود را رنگ کنید

از لحاظ فنی، این یک نکته طراحی داخلی نیست، اما اگر می‌خواهید تأثیر اولیه قوی بر مهمانان بگذارید، ایده خوبی است که درب ورودی خود را رنگ کنید. این اولین چیزی است که بسیاری از مردم هنگام بازدید از خانه شما می بینند، بنابراین این شانس شماست که قبل از اینکه حتی پا به خانه شما بگذارند آنها را تحت تاثیر قرار دهید. برای شیک‌تر شدن، سعی کنید در خانه‌تان را با تزئیناتی مانند تاج گل یا تزئینات دیگر تزئین کنید. اینگونه شما نیز احساس بهتری در بازگشت به خانه خواهید داشت!

پیمانکار درب و پنجره

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *