5 نکته برای طراحی فضای باز به همراه عکس

مردم اغلب فراموش می کنند که هنگام فروش خانه های خود، نه تنها آنچه را که در داخل است، بلکه طراحی فضای باز را نیز به بازار عرضه می کنند. حتی قبل از اینکه خریداران تصمیم بگیرند از خانه بازدید کنند و با صاحب آن صحبت کنند، چند بار دکوراسیون فضای موجود را ارزیابی می کنند تا جذابیت آن را ببینند. همچنین فضای باز و حیاط خلوت زیبا بازدیدکنندگان را به خرید ملک ترغیب می کند. در واقع، برخی از مطالعات ادعا می کنند که طراحی فضای باز می تواند بازگشت سرمایه را تا 150 درصد افزایش دهد. بنابراین، در اینجا به 5 نکته برای طراحی فضای باز اشاره خواهیم نمود.

نه تنها برای با ارزش شدن ملک نیاز به طراحی فضای سبز دارید، بلکه برای دستیابی به محیطی دلچسب و آرامبخش نیز باید به دکوراسیون فضای باز توجه گردد.

 

طراحی دکوراسیون فضای باز

1. از چمن جلویی مراقبت کنید

چمن جلویی اولین برداشت است و همه ما می دانیم که تاثیر اولیه در دید مخاطب چقدر مهم است. این چیزی است که باعث می شود خریدار هنگام بازدید در آنجا توقف کند و برای خرید خانه برنامه ریزی کند. برش و پیرایش چمن به طور منظم، هزینه زیادی ندارد، اما می تواند بازدهی عالی برای شما به همراه داشته باشد. حال، اگر چمن جلویی شما در وضعیت نامناسبی قرار دارد، باید دوباره چمن کاری کنید. می‌توانید با چند ارتقای ساده، مانند حصار سفید، مسیر سنگی، گل‌ها و سایر گیاهان، به جذابیت بیشتر محیط سبز خود دست پیدا کنید.

دکوراسیون خانه ویلایی

دکوراسیون فضای باز

چمن برای فضای باز

 

2. درب ورودی

درب ورودی و ایوان باید دعوت کننده و جذاب باشد. در بیشتر موارد، آنها را می توان با چند روش ساده به روز کرد. ابتدا می توانید یک لایه رنگ جدید به درب خود بدهید. با انتخاب رنگ جسورانه رفتار کنید – می تواند یک رنگ برجسته قوی، سایه مدرن تیره یا پاستل برای جذابیت قدیمی باشد. اگر عناصر چوبی ایوان شما قدیمی هستند، می توانید آنها را دوباره رنگ آمیزی یا جایگزین کنید. با افزودن راه‌حل‌های نورپردازی خلاقانه، گل‌های گلدانی، قسمت نشیمن با یک نیمکت آن را بیشتر مورد توجه قرار دهید.

 

درب ورودی ساختمان

دکوراسیون درب ورودی ویلا

 

3. باغ جذاب

یک باغ سرسبز و با منظره زیبا، آهنربای واقعی خریداران است. با این حال، همیشه باید به دنبال راه حل های کم تعمیر و نگهداری باشید. یکی از مواردی که به راحتی در دسترس است، چمن زنی است. به خودتان اجازه ندهید که در باغتان علف های هرز داشته باشید. مقداری مالچ رنگی اضافه کنید که نه تنها رطوبت را حفظ می کند، بلکه ظاهر خوبی نیز دارد. درختان، بوته‌ها، گل‌ها، مسیرها، حتی برخی از سطوح آب و آبنما را برای ظاهری کامل‌تر در نظر بگیرید.

 

فضای باز و سبز

طراحی داخلی فضای سبز

 

4. طراحی فضای باز برای سرگرمی

طراحی فضای باز با سرگرمی برای خریداران بسیار جذاب است. چه کسی دوست ندارد یک عرشه دعوت یا پاسیو جذاب برای نشستن با دوستان، صرف غذا در بیرون و حتی سازماندهی رویدادها داشته باشد؟ اگر از قبل یک عرشه یا پاسیو دارید، مطمئن شوید که آن را به خوبی تمیز کرده‌اید و در صورت نیاز آن را تعمیر کنید. مبلمان باید در شرایط خوبی باشد و برای جذاب‌تر کردن آن می‌توانید لوازم جانبی مانند کوسن، شمع، فانوس و غیره را اضافه کنید. اگر طراحی فضای باز برای سرگرمی ندارید، می‌توانید یک بادبان با قیمت مناسب نصب کنید. برخی از مبلمان ارزان قیمت را در بنا مارکت خریداری کنید و آنها را در چیدمان فضای سبز حود استفاده کنید.

استخر ویلا

طراخی داخلی فضای باز

 

5. پارکینگ خودرو رو فراموش نکنید

هنگام محوطه سازی حیاط جلو، مردم اغلب مسیر ورودی خودرو را فراموش می کنند، اما حقیقت این است که هر بار که ماشینی در آنجا پارک نمی شود، توجه زیادی را به خود جلب می کند – به خصوص بد شکل باشد. اگر راهروی شما آسفالت است، یک لایه رویی سیلر اضافه کنید، و اگر سنگریزه است، احتمالاً باید آن را با گزینه سنگفرش جایگزین کنید. شما همچنین می توانید بتن و یا سنگ در هم تنیده نصب کنید. اگر تصمیم دارید شن را بچسبانید، مطمئن شوید که یک مرز واضح بین آن و منطقه محوطه سازی وجود دارد و دو تا سه لایه (هر کدام چهار تا شش اینچ ضخامت) اضافه کنید.

پارکینگ ویلایی

بازسازی فضای باز

فضای داخلی ممکن است چیزی باشد که خانه را می فروشد، اما نمای بیرونی همان چیزی است که خریدار را در وهله اول جذب ملک می کند. اطمینان حاصل کنید که خریداران بالقوه آنقدر مسحور حیاط جلویی شما هستند که باید در تابلوی “فروش” شما توقف کنند و حیاط خلوت بیشتر مجذوب آنها شوند.

 

مطالعه بیشتر:

 

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *