5 ضایعات مصالح ساختمانی

وبلاگ

۶ مرداد ۱۴۰۱ 78 بازدید
5 ضایعات مصالح ساختمانی

5 ضایعات مصالح ساختمانی

با زباله های خانگی و نخاله های ساختمانی که به محل های دفن زباله سرازیر می شوند چه باید کرد؟ به جای سوزاندن آنها – که CO2 زیادی ایجاد می کند – اکنون می توان از آنها به شکل قلوه سنگ یا مصالح ساختمانی استفاده مجدد کرد. علاوه بر این، بازیافت باعث کاهش استخراج مواد خام می شود. راه حل های نوآورانه در حال حاضر وجود دارد، گاهی اوقات برای تغییر عادات خاص کافی است… نمونه هایی با برخی از محصولات شناسایی شده و برچسب گذاری شده توسط بنیاد ایمپالس خورشیدی.

 

1. پانل های ساختمانی زباله تترا پاک

Retrak PolyAI یک مصالح ساختمانی ساخته شده از بسته بندی بازیافتی Tetra Pak است. جایگزین آگلومراهای چوبی می شود و چوب مصنوعی را برای ساخت ساختمان های مختلف به دست می آورد. به عنوان یک عایق حرارتی عمل می کند. ترکیب آن به آن مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت می دهد و از نفوذ آب ناشی از باران و غیره جلوگیری می کند. همچنین به عنوان عایق صوتی عمل می کند و تا 70 درصد از صدای بیرون را فیلتر می کند.

 

 

2. سنگدانه ها در زباله های غیر قابل بازیافت

5 ضایعات مصالح ساختمانی

شرکت فرانسوی Neolithe زباله های زباله های شهری، ساختمانی و صنعتی را برای تولید سنگدانه های معدنی Anthropocite بازیافت می کند. این به عنوان یک ماده خام برای بخش ساخت و ساز، به ویژه برای روسازی و بتن استفاده می شود. زباله ها با فسیل کردن در ظروف تصفیه می شوند که می توانند به راحتی در قلمرو مستقر شوند. فن آوری فسیل سازی از نظر هزینه در مقایسه با تصفیه زباله های معمولی (محل دفن زباله یا سوزاندن) رقابتی است.

 

 

3. سیمان با قلوه سنگ تخریب

در سوئیس، 85 درصد از قلوه سنگ های تخریب بازیافت می شود. با سیمان Susteno، Holcim راهی برای بستن چرخه مواد برای 15٪ باقیمانده که در غیر این صورت به محل دفن زباله می رفت، پیدا کرده است. این امر باعث صرفه جویی در فضای کمی موجود در محل های دفن زباله، صرفه جویی در مصرف مواد اولیه اولیه و صرفه جویی 10 درصدی CO2 در مقایسه با سیمان انبوه سوئیسی با CO2 بهینه شده (30 درصد در مقایسه با نوع I) می شود. Susteno همچنین راه حلی برای شرکت هایی است که بتن و زباله های تخریب مخلوط را بازیافت می کنند یا به دنبال جایگزینی پایدار برای دفن زباله های ریز غیرقابل استفاده هستند.

مطالعه بیشتر: تخریب صفر تا صد ساختمان

4. گرد و غبار ریخته گری و آجرهای پلاستیکی

راه حل Rhino Machines با دو منبع کلیدی زباله مقابله می کند: گرد و غبار ریخته گری (محصول جانبی زباله های صنعتی) و پلاستیک. این دو زباله با هم ترکیب، مخلوط و پردازش می‌شوند تا ساختار آجری با کیفیت، بادوام و مقرون‌به‌صرفه تولید کنند و جایگزینی برای آجر قرمز سنتی مورد استفاده در ساخت‌وساز و زیرساخت‌ها ارائه کنند. توجه داشته باشید که این محصول امیدوار کننده با نام Waste to Wealth در حال حاضر در هند تولید می شود.

مطالعه بیشتر: نکاتی برای تمیز کردن و رفع بوی بد سطل زباله

5. پشم شیشه ای عایق استفاده شده

عایق Swissroll 030 با بیش از 80٪ شیشه بازیافتی ساخته شده است: پنجره های ساختمان و بخش خودرو، بطری های شیشه ای توخالی (بطری، شیشه و غیره)، ضایعات پشم شیشه و غیره. این عایق دارای ضریب هدایت حرارتی بسیار پایینی است (لامبدا 0.030). علاوه بر این، Saint-Gobain Isover برخی از محصولات عایق خود را با یک چسب گیاهی با قابلیت تجدید سریع و بدون فرمالدئید تولید می کند. این نوآوری در کارخانه Lucens (VD) توسعه یافت، سپس پس از آزمایش‌های متعدد برای بازار سوئیس عرضه شد.

منبع مقاله: فضاهای معاصر

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *