گرفتگی لوله ها: نکات ما برای تمیز کردن زهکشی ها

گرفتگی لوله آب مشکلی است که هر از چند گاهی در خانه های ما رخ می دهد. این مهم است که بدانیم چگونه بر اساس نوع محصولی که می خواهیم استفاده کنیم، مداخله کنیم.

گرفتگی لوله آب

اگر تعمیر و نگهداری مناسب انجام نشود، گردش آب در داخل لوله ها می تواند به یک مشکل جدی تبدیل شود. برای جلوگیری از مشکلات بزرگتر، لازم است به طور دوره ای کارایی آنها بررسی شود. آیا شما علاقه مندید که بدانید چگونه در صورت گرفتگی لوله ها مداخله کنید؟

بهداشت یک جنبه اساسی در هر خانه است. این موضوع فقط به آنچه که قابل مشاهده است مربوط نمی شود، بلکه به قسمت های پنهان مانند لوله های زیر زمین یا داخل دیوارها نیز مربوط می شود. اینها می توانند در دراز مدت مشکلاتی را ایجاد کنند، به خصوص اگر به طور مکرر از حمام استفاده کنیم.

یکی از رایج ترین شرایط، زمانی است که سینک یا دوش به خوبی تخلیه نمی شود یا زمانی که توالت مدت زیادی طول می کشد تا از مدفوع ها تخلیه شود. این شرایط می تواند مشکلات بهداشتی ایجاد کند، اما اگر وضعیت حفاظت از لوله های خود را بدانیم می توانیم آنها را حل کنیم.

گرفتگی لوله ها: چگونه گرفتگی آنها را با جوش شیرین و سرکه باز کنیم

درمان های طبیعی کارآمد هستند و به محیط زیست هم آسیب نمی رسانند. هم جوش شیرین و هم سرکه به ما این امکان را می دهند که با از بین بردن بقایای لوله ها و تمیز کردن آنها در داخل، گرفتگی آنها را باز کنیم.

برای شروع، مقداری آب را در یک قابلمه بجوشانید. وقتی به نقطه جوش رسید، جوش شیرین را در سینک ظرفشویی بریزید و سپس یک لیوان سرکه سفید اضافه کنید.

حالا می توانید آب داغ را بریزید. متوجه خواهید شد که این درمان تأثیر خود را دارد زیرا یک کف سفید شروع به بیرون آمدن از زهکشی می کند و بوی کاملاً تند می دهد. رسوبات موجود در داخل لوله ها ذوب شده و از بین می روند. در نهایت شیر ​​آب را باز کنید و بگذارید یک دقیقه آب در جریان باشد.

گرفتگی لوله ها: راه حل های دیگر

برای اینکه لوله های گرفتگی خود را از باقیمانده ها خلاص کنیم، نمی توانیم پیستون (تلمبه لوله باز کن) را فراموش کنیم. این محصول سال هاست که برای رفع گرفتگی های لوله کشی استفاده می شود. با این حال، نمی تواند در رفع هر گونه گرفتگی لوله ها کمک کند. بنابراین راه حل های دیگری را به شما نشان خواهیم داد که نتایج فوق العاده ای را تضمین می کند.

باز کردن لوله با کوکاکولا

همه ما کوکاکولا را می شناسیم. می توان از آن برای رفع گرفتگی لوله ها استفاده کرد، اگرچه کارایی آن نسبی است. فقط آن را در آبکش بریزید و بگذارید پنج دقیقه بماند. پس از آن، می توانیم اجازه دهیم آب جاری شود.

راه حل دیگر این است که درب زیرین سیفون (در زیر سینک) را بردارید. اغلب، زباله های زیادی در این منطقه جمع می شود. قبل از بازکردن پیچ، به شما توصیه می کنیم یک سطل زیر آن قرار دهید زیرا آبی که خارج می شود ممکن است بسیار کثیف باشد.

همچنین می توانید از محصولات خاصی استفاده کنید که به راحتی در هر فروشگاه لوازم خانگی یافت می شوند. اگر تصمیم به استفاده از آنها دارید، ناامید نخواهید شد زیرا آنها به طور کلی نتایج خوبی می دهند. فقط باید حواستان به مواد مصرفی و کاربرد دقیق آن باشد تا به لوله ها آسیب نرسد.
از محصولات حرفه ای استفاده کنید. در بسیاری از فروشگاه های لوله کشی یا سخت افزار می توانید محصولاتی را که توسط متخصصان این بخش استفاده می شود، پیدا کنید. هنگام استفاده از آنها بسیار مراقب باشید زیرا بسیاری از آنها سمی هستند. کارایی تضمین شده است.

 

گرفتگی لوله ها: راه حل هایی برای تخلیه ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. به طور کلی، هنگامی که آب پس از اتمام شستشو، برداشته می شود، ظاهر می شوند. گرفتگی لوله ها می تواند باعث نشت کنترل نشده مایعات در سراسر کف شود.

راه حل پیشنهادی ما تمیز کردن لوله از بیرون است. شما باید ماشین لباسشویی را حرکت دهید و محل تخلیه آب را پیدا کنید. در اینجا، شما باید یک کاوشگر را معرفی کنید و تا جایی که میشود آن را وارد لوله ها کرد.

اگر کاوشگر نواحی سخت تری را پیدا کرد، به این معنی است که لزوما باید باقیمانده ها را حذف کنید. از آنجایی که دیگر نمی توانید جلو بروید، نخ را به سمت خود بکشید و باقی مانده ها را به سمت بیرون بکشید. این کار را تا رفع کامل انسداد لوله ها انجام دهید.

بهترین راه حل چیست؟ با یک متخصص حرفه ای تماس بگیرید!

 

اگر وضعیت جدی است و نمی توانید راه حلی پیدا کنید، بهتر است با یک لوله کش حرفه ای تماس بگیرید. اغلب، تجمع کثیفی و باقیمانده ها در طول زمان به لوله ها آسیب می رساند و خطر شکستگی آنها را تهدید می کند.

متخصص لوله کش

استفاده از محصولات طبیعی یا شیمیایی ممکن است مشکل را حل نکند، بنابراین نیاز به تعویض لوله های گرفتگی دارد. در این موارد، مداخله یک متخصص لازم است.

 

ممکن است علاقه مند باشید …

 

بازسازی و تعمیرات ساختمان

شکستن پل حرارتی پنجره چیست؟

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.