طراحی آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

ست کردن کابینت آشپزخانه با کاشی خاکستری

خاکستری، رنگی «خنثی» است که در طیف رنگی وجود ندارد و با ترکیبی از رنگ های سفید و سیاه تشکیل می شود. امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی، از رنگ خاکستری بسیار استفاده می شود. اما از آنجاییکه رنگ خاکستری، رنگی خنثی است، آن را با رنگ های دیگر رنگ آمیزی می کنند، تا رنگ را گرم یا سرد کنند. همچنین خاکستری رنگ های مختلفی دارد؛ برخی نزدیک تر به سفید و برخی نزدیک تر به سیاه هستند. رعایت این نکات، می تواند به شما در انتخاب رنگ کابینت مناسب، برای آشپزخانه با کاشی خاکستری کمک کند.

بیشتر بخوانید: انواع کابینت آشپزخانه در بازار ایران

خاکستری گرم ، خاکستری سرد

بنابراین باتوجه به میزان رنگ سفید یا سیاه، می توان رنگ خاکستری در تناژهای مختلف ایجاد کرد؛ همچنین با ترکیب رنگ های دیگر می توان «رنگ خاکستری گرم-رنگ خاکستری سرد» به وجود آورد.

رنگ های گرم به سمت قرمز، نارنجی و زرد تمایل دارند؛ رنگ های گرم انرژی زا هستند، مانند نور خورشید.

رنگ های سرد به سمت آبی، بنفش و سبز تمایل دارند؛ رنگ های سرد ملایم تر هستند و باعث می شود به آب و یخ فکر کنید. بهتر است رنگ کابینت شما هم، این ویژگی ها را داشته باشد.

تطبیق رنگ ها

یکی از راه‌های رسیدگی به کاشی آشپزخانه که رنگ خاکستری گرم یا سرد دارند، رنگ آمیزی کابینت ها به رنگ سیاه یا سفید است؛ در نتیجه اجازه می دهیم رنگ به خودی خود باقی بماند. همچنین می توانید با انتخاب رنگ های مشابه برای کابینت ها، رنگ را تقویت کنید، و به دلخواه یک تم گرم یا سرد ایجاد کنید. یک تم گرم، در اتاقی که نور طبیعی زیادی دریافت می کند به خوبی کار می کند؛ در حالی که یک تم سرد در نور مصنوعی بهترین کار را دارد. از آنجایی که کاشی آشپزخانه، خاکستری رنگ هستند، پس‌زمینه‌ای خنثی برای یک طرح خلاقانه که بیش از یک رنگ را شامل می‌شود، فراهم می‌کنند.

بیشتر بخوانید: تفاوت کاشی با سرامیک در چیست ؟ و کدام بهتر است ؟

خاکستری روشن یا خاکستری تیره

کاشی‌های خاکستری می‌توانند تقریباً سفید و تقریباً سیاه یا هر جایی در این بین باشند، هر چه رنگشان روشن‌تر باشد آشپزخانه روشن‌تر می‌شود.

اگر آشپزخانه در حال حاضر از طریق پنجره ها نور زیادی دریافت می کند و دیوارها نیز روشن هستند، می توانید از رنگ تیره تری برای کابینت ها استفاده کنید.

اگر دیوارها تاریک هستند و نور زیادی در آشپزخانه وجود ندارد، احتمالاً باید از رنگ روشن تری استفاده کنید تا کمی روشنایی به کابینت ها بدهید.

رنگ های متضاد علاوه بر ایجاد تعادل بصری، دیوارها را از کابینت ها جدا می کند و از آنجایی که دیوارها خنثی هستند، کابینت ها را برجسته می کنند.

بیشتر بخوانید: چگونه مناسب ترین نور را برای خانه انتخاب کنیم

کابینت های چوبی

اگر کابینت های چوبی طبیعی می خواهید، به خاطر داشته باشید که رنگ اکثر گونه های چوب گرم است.

اگر دیوارهای شما از قبل با کاشی خاکستری سرد پوشیده شده است، باید چوب را متناسب با آن انتخاب کنید. از گونه‌های بلوند مانند افرا یا توس استفاده کنید که می‌توانند رنگ‌های سردی به خود بگیرند. چوب های مایل به قرمز تیره، مانند چوب ماهون بهترین کار را با خاکستری های گرم دارند. چوب کاج نیز رنگ‌های گرمی دارد، اما می‌توانید با لکه‌های قهوه‌ای یا سبز، آن‌ها را تا حد زیادی خنک کنید

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *