کاربرد انواع کاغذ دیواری

وبلاگ

۱۰ تیر ۱۴۰۱ 81 بازدید

کاربرد انواع کاغذ دیواری

طرح کاغذ دیواری پوششی برای تزیین است که سطح دیوارها را می پوشاند. از کاغذ دیواری در ساختمان ها، خانه ها، اداره ها و… به عنوان پوشش به کار برده می شود.

کاربرد کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یکی از انواع روش های طراحی می باشد و فروش این نوع پوشش به صورت رول یا متری می باشد. کاغذهای دیواری دارای انواع مختلفی می باشند که با نام های ساده به صورت شکل بافته شده، نقاشی با الگوی گرافیکی ساخته می شوند.

اگر تمایل دارید نقش و طرح خاصی را با جلوه ای متمایز و جذاب در منزل خود داشته باشید و یا روی دیوار خانه منظره ای دیدنی را ایجاد کنید. استفاده از کاغذ دیواری برای دکوراسیون و ایجاد طرح و نقش زیبا روی دیوار بهترین گزینه می باشد.

انواع کاغذ دیواری

انواع کاغذ دیواری ها

  • کلاسیک
  • مدرن و هندسی
  • داماسک
  • گلدار
  • راه راه
  • پوستری
  • اسپرت
  • ساده

طرح کاغذ دیواری ساده

کاغذ دیواری های ساده هیچ طرح و نقشی ندارند و فقط دارای برجستگی ها و بافت هایی هستند که از روبرو معلوم می شوند. از این کاغذ دیواری ها در سرتاسر خانه به ندرت استفاده می کنند مگر در مواقعی که از نقاشی و رنگ فراری هستند و از کاغذ دیواری ها هم چندان دل خوشی ندارند، در این مواقع است که دست به دامان ساده ترین نوع کاغذ دیواری می شوند. این دسته از کاغذهای دیواری بیشتر مکمل کاغذ دیواری های دیگر هستند، یعنی زمانی که کاغذ دیواری اصلی با هر سبکی انتخاب شود سپس قسمتی از دیوارها را مطابق رنگ آن با کاغذهای ساده می پوشانند.

طرح کاغذ دیواری گلدار

همانطور که از نامش مشخص است ترکیبی از طرح های گل که با توجه به طرح می‌توانند بسیار کوچک یا حتی بسیار بزرگ باشند. این نوع کاغذ دیواری را بیشتر به طور ترکیبی استفاده می کنند یعنی بیشتر اوقات طراحان پیشنهاد می دهند که همه دیوارها را کاغذ دیواری گلدار نکنید و بعضی از دیوارها را با کاغذهای ساده ولی در همان طیف رنگ بپوشانید. طراحان داخلی کاغذ دیواری های گلدار را اکثراً روی یک دیوار نصب می کنند زیرا اگر تعداد دیوارها زیاد باشد، فضای خانه نیز شلوغ می شود. در  اتاق خواب ها هم دیوار روبروی درب اتاق را معمولاً با کاغذ دیواری گلدار می پوشانند.

طرح کاغذ دیواری مدرن و هندسی

کاغذ دیواری های مدرن در برابر کاغذ دیواری های کلاسیک با خطوط منحنی قرار دارند. این کاغذ دیواری ها ترکیبی از خطوط شکسته و منحنی و یا طرحی از گل ها در سایت های غیر متعارف می باشند و هیچ قاعده مشخصی در طراحی آنها وجود ندارد. کاغذ دیواری های مدرن این روزها طرفداران زیادی مخصوصاً در میان جوان ها پیدا کرده است. ویژگی این دسته از کاغذ دیواری ها این است که هم در اتاق خواب ها و هم در سالن های پذیرایی کاربرد دارند.

طرح کاغذ دیواری داماسک

کاغذ دیواری هایی که در اصطلاح به آن ها ” داماس”  میگویند زیر مجموعه کاغذ های کلاسیک به حساب می آیند و از سال ها پیش به جا مانده اند. هر کدام از ما با دیدن این نوع کاغذ دیواری ها به یاد گذشته های دور می ‌افتیم به دلیل اینکه این طرح کاغذ دیواری ها به دهه ۵۰ یا ۶۰ سال شمسی تعلق دارد و نمادی از خانه های به روز آن دوران می باشد، طرحی که گل هایی از کلاسیک به صورت یکدست در سطح کاغذ دیواری تکرار می شوند. نام این طرح هم از تکرار همین گل ها برداشته شده است. داماسک نام پارچه هایی است که دارای نقش های متقارنی از ابریشم تا پشم می باشند. هنوز هم این طرح از کاغذ دیواری محبوب است و برای سالن پذیرایی خانه های بزرگ مناسب هستند. طرح داماسک در خانه های کوچک به خصوص اگر با تکرار گل های درشت همراه باشد، فضای خانه را کوچکتر از آنچه که هست نشان میدهد.

طرح کاغذ دیواری راه راه

این کاغذ دیواری ها به درد خانه هایی می خورند که یا سقف های خیلی کوتاه و یا سقف های خیلی بلندی دارند. طرح های راه راه کاغذ دیواری ها به راحتی می تواند عیب و ایراد این دسته از خانه ها را رفع کند. برای مثال در خانه هایی که سقف بلندی دارند اگر از کاغذ دیواری هایی با رنگ تند و خط های افقی استفاده کنند، ارتفاع آن کوتاه تر به نظر می رسد و در خانه هایی که سقف کوتاهی دارند این موضوع برعکس میباشد و باید به سراغ نمونه هایی با رنگ های روشن و راه راه های عمودی بروند. برای ورودی ها و راهرو های کم عرض خانه هم از این نوع از کاغذ دیواری ها استفاده می کنند.

 

مطالعه بیشتر:

کاغذ دیواری یا والپیپر

دکوراسیون خانه اجاره ای

صنعت کانال سازی و کاربرد کانال

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *