پرورش گل و گیاه در آپارتمان

یکی از زیباترین کارهایی که علاقه مندان بسیاری دارد، پرورش گل و گیاه است. بسیاری از افراد دوستان که در آپارتمان یا خانه خود گل و گیاه مورد علاقه شان را پرورش دهند.

پرورش گل و گیاه در منزل

همانطور که میدانید گل و گیاه برای رشد به نور خورشید احتیاج دارد. در فصل تابستان اگر نور خورشید به صورت مستقیم به گیاهان بتابد، باعث از بین رفتن آنها می شود. برای برطرف کردن این مشکل کمی گچ یا خاک را با آب مخلوط کرده و روی شیشه گلخانه  بریزید. با این کار هم نور و هم گرمای کمتری وارد گلخانه شما می شود در فصل زمستان هم بابا راه شب باران شسته شده و به گیاهان نور کافی می رسد.

9 نکته برای بازسازی خانه و آپارتمان

آب مناسب و آبیاری

به دلیل وجود کلر در آبهای لوله کشی بهتر است  برای آبیاری از ریختن مستقیم آب لوله کشی استفاده نکنیم بلکه دو تا سه ساعت آب را در محیط خانه قرار دهیم و سپس برای آبیاری از آن استفاده کنیم تا کلر آن ته نشین شود.

اگر تخم مرغ را آبپز کردید آب آن را دور نریزید زیرا با دارا بودن همراه معدنی برای گلهای شما بهترین آب است.

آبی که سبزی را در آن شسته اید برای گلدان ها بهترین آب میباشد.

اگر تصمیم به عوض کردن آب آکواریوم ماهی را گرفتید،  آب آن را دور نریزید زیرا برای گلها بهترین کود میباشد.

 

انواع کف پوش برای خانه

برای نگهداری گل و گیاه در خانه

افزایش اکسیژن محیط

نتایج تحقیقات نشان می دهد که گیاهان و ریشه آنها تا ۱۰ درصد از دی اکسید کربن موجود در هوا را می توانند حذف کنند و به جای آن اکسیژن را منتشر کند  بنابراین فضاهایی که گیاهان بیشتری دارند هوای پاک تر و سالم تری هم دارند.

درمان بی خوابی

برخی از گیاهان مانند گل یاس و اسطوخودوس دارای خواص آرام بخش طبیعی هستند و درمان بی خوابی افراد کمک می کند. تحقیقات نشان داده است افرادی که از این گل ها در اتاق خواب خود نگهداری می کنند، اضطراب و استرس کمتری دارند و راحت تر نیز می خوابند.

 

گل و گیاه آپارتمانی

تقویت تمرکز و حافظه

نگهداری از گل و گیاه در خانه باعث میشود که ما به طبیعت نزدیک تر شویم و همین موضوع باعث  تمرکز و تقویت حافظه و به طرف کردن افراد می شود.

تحقیقات در دانشگاه استنفورد نشان می دهد که تصاویر طبیعت هم می‌توانند در افراد باعث تقویت حافظه شوند. یکی از مطالعات نشان داده است که افراد پس از مشاهده فضاهای سبز، ضربان قلب کمتری داشتند و این مطالعات نشان می دهد که طبیعت هم به بهبود استرس می تواند کمک کند.

بهبود خلق و خو

طبق مطالعات افرادی که وقت خود را برای مراقبت از گیاهان صرف می کنند، با دیگران رابطه بهتری برقرار کرده و مهربان تر هستند.

بر همین اساس نگهداری از گل ها و گیاهان در منزل باعث آرامش افراد،کاهش استرس و اضطراب و افسردگی میشود. همچنین باعث رضایت شغلی شده و بهبود روابط با دیگران کمک میکند.

بر اساس تحقیقات گلهای مانند گل نیلوفر و گل رز بلافاصله بر روی شادی افراد تاثیر می‌گذارند و باعث تقویت حافظه خواهند شد.

 

اصول طراحی و معماری ساختمان

خوشبو کننده طبیعی هوا

برای استفاده کردن از خوشبو کننده های مصنوعی از گلهای یاس، ارکیده، برگ قاشقی و اسطوخودوس برای خشک شدن فضای خانه خود استفاده کنید.

جالب است بدانید که گلها بنابر خاصیت و ظاهرشان در فضاهای مختلف خانه می توانند رشد کنند و به آن ظاهر زیبا و دلنشینی بدهند.

برای مثال در آشپزخانه مکانی که خانم های خانه دار بیشترین زمان خود را در آن مصرف می کنند. چندین نوع گل ها و گیاهان مخصوص آشپزخانه وجود دارد که در آن به راحتی رشد کرده و ظاهر آشپزخانه را بسیار زیبا میکنند.

همچنین اگر در آپارتمان سکونت دارید، در فضای خانه می توانید گل و گیاه آپارتمانی را پرورش دهید. این گلها به فضای اتاق خواب راهرو و سالن پذیرایی ظاهری زیبا می دهند.

در فصل زمستان بیشتر گل ها از بین رفته و میمیرد. بنابراین در فصل زمستان گیاهان مقاوم را در فضای خانه می توانید برای پرورش انتخاب کنید.

هرچه گیاه پر برکت تر باشد و برگ های آن نیز بزرگتر باشد، بهتر است. مساحت سطح برگ رابطه مستقیمی با میزان تصفیه کنندگی آن دارد.

گیاهان آپارتمانی در طی ۲۴ ساعت بیش از ۸۷ درصد آلاینده های هوا را می توانند از بین ببرند. کافی است گیاهانی را که برگ دارد انتخاب کرده و در محیط منزل و کار قرار دهید هوای تمیز تری داشته باشید.

 

مبلمان اتاق های کوچک

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *