نورپردازی در ساختمان

روشنایی و نورپردازی ساختمان

نور پردازی نمای بیرونی ساختمان، اهمیت فراوانی در زیبایی آن دارد. یک ساختمان زمانی در شب باشکوه به نظر می‌رسد که ترکیب رنگی و طراحی حرفه‌ای از نورها آن را پوشانده باشد. نور پردازی درست و زیبا، ساختمان شما را منحصر به فرد می‌کند و آن را در محله خاص می‌نماید. با نور پردازی درست در ساختمان‌های تجاری، مخاطبین بیشتر به سمت ساختمان جذب می‌شوند و ساختمان سریع‌تر شناخته می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نور پردازی ساختمان تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

نور پردازی به چه شکل‌هایی انجام می‌شود؟

نور پردازی می‌تواند برای نمای ساختمان یا محوطه آن صورت بگیرد. نور پردازی نما، تمام شکل ساختمان را به نمایش می‌گذارد و نمای آن را برجسته می‌کند. نور پردازی محوطه ورودی خانه را مشخص می‌کند و به آن زیبایی می‌بخشد. نور پردازی نما باید به شکلی انجام شود که کمترین انرژی را تلف کند و طوری طراحی شود که نمای ساختمان را درست نشان دهد، نه اینکه شکل آن را تغییر دهد و آن را زشت کند. بنابراین نور پردازی باید توسط فردی حرفه‌ای و با تجربه طراحی شود. برای گرفتن ایده برای نور پردازی نمای ساختمان، می‌توانید از عکس‌های اینترنتی نیز استفاده کنید.

نور پردازی ساختمان‌های مختلف چگونه است؟

نور پردازی برای ساختمان‌های تجاری، اداری، مسکونی و … به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود. ساختمان تجاری باید پر از نور و پر زرق و برق باشد و در شب طوری بدرخشد که همگی را مجذوب خود کند. ساختمان تجاری باید به نحوی نور پردازی شود که حالت تبلیغاتی داشته باشد و بر اساس نور پردازی خاصی که دارد در تمام سطح شهر شناخته شود و از فاصله دور قابل تشخیص باشد.

ساختمان مسکونی، باید نور پردازی ملایم‌تری داشته باشد تا نور زیاد همسایه‌ها را آزار ندهد. ساختمان اداری نیز متناسب با نوع خدمات ارائه شده در آن باید طراحی رسمی و ساد‌ه‌ای داشته باشد. تمام این طراحی‌ها را باید به دست متخصص بسپارید و به او اعتماد کنید.

چه نکاتی باید در نور پردازی رعایت شود؟

رنگ نورهای به کار رفته باید کاملا با رنگ ساختمان و نمای آن متناسب باشد. شدت نور نباید خیلی زیاد یا کم باشد. نور باید به صورت یکنواخت روی نما پخش شود و شکلی یکدست داشته باشد. منبع نور نباید مشخص باشد و به چشم بیاید. در قسمت‌هایی از ساختمان که انعکاس نور شدید است، نباید نور پردازی زیاد باشد زیرا چشم را آزار خواهد داد و باعث عدم زیبایی می‌شود.

سخن آخر درباره نور پردازی ساختمان

نور پردازی بخشی جدا نشدنی از یک ساختمان اصیل و منحصر به فرد است. برای انجام نور پردازی برای ساختمان به بنامارکت  مراجعه کنید. نور پردازی انواع ساختمان با یکدیگر متفاوت است و بسته به سلیقه شما و کاربرد ساختمان، نور پردازی متفاوت خواهد بود.

ما باتوجه به ساختار خانه شما، رنگ نور مناسب، تعداد چراِ‌غ‌های لازم و … نور پردازی را برای شما انجام می‌دهیم. کافیست با ما تماس بگیرید و تمام سوالات خود را بپرسید. ما این خدمات را با کمترین قیمت‌ها و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهیم. همین حالا با ما در ارتباط باشید و ساختمان خود را زیبا کنید، مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.

 

مطالعه بیشتر:

تخریب ساختمان: از صفر تا صد

بازسازی و تعمیرات ساختمان

لیست خدمات بنایی ساختمان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *