سبک مینیمالیستی در طراحی دکوراسیون داخلی

مزایای دکوراسیون مینیمالیستی

مزایای دکوراسیون مینیمالیستی و به عبارتی ساده­ گرایی در طراحی دکوراسیون داخلی به خاطر استفاده از رنگ‌­های خنثی (رنگ ­هایی که در طیف رنگی وجود نداشته و از ترکیب رنگ ­های دیگر به­ وجود می آیند) به عنوان رنگ­ های زمینه و ایجاد یک ظاهر آرامش‌­بخش در اکثر خانه ­ها طرفدار پیدا کرده است ،همچنین به دلیل یکسان بودن با اجزای دکوراسیون کاربرد فراوانی دارند.

در این سبک شلوغی­ ها از بین می­روند و با ساده کردن دکوراسیون داخلی ،یک فضای تمیز و خاص در اختیار شما قرار می گیرد که از لحاظ بصری جذابیت بسیار زیادی دارد ،مینیمالیست در طراحی دکوراسیون داخلی ،سبکی کاربردی است که همیشه پیشرو خواهد بود و با قدرت بی­کرانش هیچ­وقت قدیمی نمی­شود.

مینیمالیست سبکی است که از چندین سال پیش با استفاده از بتن ،شیشه و فولاد در طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان نمادی از اروپای مدرن آغاز شد ،برخلاف دوره‌های پیشین که در آن از تجملات و تزئینات اضافی و به نوعی خودپسندانه استفاده می­ شد.

فرقی ندارد که خانه شما خیلی بزرگ باشد یا خیلی کوچک  در هر صورت سبک مینیمالیستی جذابیت خانه شما را چند برابر می کند و فراتر از آن چیزی است که انتظارش را دارید ،در ادامه به برخی از نکات و مزایای این سبک می­پردازیم …

 

سبک مینیمالیستی در طراحی دکوراسیون داخلی

 

آزادی بیشتر

از مزایای دکوراسیون مینیمالیستی می توان به احساس راحتی و انتخاب بیشتر در چیدمان دکوراسیون داخلی اشاره داشت ، در هر شرایطی می­ توان با احساس راحتی و انتخاب های فراوان ،وسایل را با یک نگاه برداشت و در مکان دیگری نصب کرد،به خصوص هنگام جابجایی در مورد خانه ­های اجاره‌­ایی که بسیار ساده تر و راحت‌­تر خواهد بود.

 

سبک مینیمالیستی در طراحی دکوراسیون داخلی

بیشتر بخوانید: اجزای اصلی دکوراسیون داخلی

ایده­ آل در فضاهای کوچک

سبک مینیمالیست در خانه­ های کوچکتر ،به دلیل ابعاد کمتر و داشتن محدودیت برای چیدمان دکوراسیون داخلی ،بدون اینکه شلوغی در وسایل و تزئینات ایجاد شود بسیار کاربردی و هوشمندانه است.

 

پایدارتر

مینیمالیست همچنین در میان کسانی که به دنبال کاهش ردپای اکولوژیکی خود هستند ،توانسته است جایگاه ویژه­ ایی پیدا کند ،بسیاری از آنها زندگی در فضاهای کوچکتر را انتخاب می کنند و از مواد کمتری استفاده می کنند که به نوبه خود پایدارتر ،زیست محیطی و سالم تر هستند. به همین جهت این سبک به آن­ها کمک می کند.

ردپای اکولوژی : هر انسان تأثیری بر زمین می گذارد ،زیرا تولیدات و خدمات طبیعت را مورد استفاده قرار می دهد.

 

گرد و غبار کمتر، استرس کمتر

این روزها به دلیل زندگی­ های ماشینی با سرعتی دیوانه­ وار ،آشفتگی­‌های ذهنی و همچنین بیشتر روز را مشغول بودن زمان کمتری را می­ توان به تمیز کردن خانه اختصاص داد. سبک مینیمالیستی در طراحی دکوراسیون داخلی می‌تواند یک مزیت باشد ،زیرا به علت وجود ساده­ گرایی در طراحی دکوراسیون و همچنین وجود تزئینات کمتر برابر است با گرد و غبار کمتر و تمیز نگه داشتن خانه ،آسان تر و درخشان تر است و همیشه برای یک جشن غیرمنتظره و یا یک بازدید سر­زده آماده است. این تمیزی آسان در سبک مینیمال برای کسانی که روز پر استرسی را سپری کرده اند یک نگرانی کمتر خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: نحوه انتخاب مبلمان برای اتاق های کوچک

 

سبک مینیمالیستی در طراحی دکوراسیون داخلی

پیدا کردن همه چیز راحت تر است

در سبک مینیمالیست به دلیل پرهیز و خودداری از هرگونه تجملات و تزئینات اضافی در دکوراسیون داخلی با صرفه جویی در زمان می­ توان به راحتی هرآنچه که به دنبال آن هستیم را پیدا کرد همچنین باید تا حد امکان در فضای داخلی مبلمان، کمد ها ،کشو ها و… ذخیره سازی انجام شود.

بیشتر بخوانید: خرید دکوراسیون منزل

وسایلی که وارد می­شوند برای وسایلی که می­روند

قانونی که در مینیمالیست باید رعایت شود این است که برای هر وسیله ­ای که وارد خانه می شود باید از وسایل اضافی و بدون کاربرد خودداری کرد. این بدان معنا نیست که اقلامی که از بین رفته اند باید در سطل زباله بروند. امروزه پلتفرم‌های متعددی مانند دیوار ،شیپور و… برای فروش آن‌ها به افراد دیگر و در نتیجه دریافت پول اضافی و همچنین سازمان‌های غیرانتفاعی وجود دارد که از دریافت آن‌ها خوشحال می‌شوند و یا دوستان یا خانواده‌ای که ممکن است به آن‌ها علاقه‌مند باشند و مطمئناً از ما تشکر خواهند کرد.

شعار اصلی مینیمالیسم Less is More می­باشد معادل هر­چه کمتر ، بهتر

 

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *