راهنمای انتخاب مبلمان کوچک

نحوه انتخاب مبلمان برای اتاق های کوچک

بالاخره اولین آپارتمان خود را پیدا کردید! اما آپارتمان شما بزرگ نیست؟ این اصلاً مشکلی نیست! با کمی مهارت در انتخاب مبلمان کوچک می توانید حتی اتاق های کوچک را بزرگ جلوه دهید و برای هر چیزی که دوست دارید فضا ایجاد کنید.

مبلمان کوچک

حتما نام خانه های کوچک را شنیده اید؟ ساکنان این خانه ها داوطلبانه خود را به فضای زندگی کمتر از 40 متر مربع محدود می کنند. با این وجود، آنها همچنین همه چیز مورد نیاز خود را از نظر مبلمان دارند. شما نیز با چند ترفند می توانید از فضاهای کوچک نهایت استفاده را ببرید و بدون هیچ کاری انجام دهید.

پایه درست را پیدا کنید

شما عاشق قرمز روشن هستید؟ با این وجود، باید به سراغ رنگ های سفید یا بژ، آبی پاستلی یا سایه های ظریف سبز برای دیوارهای خود بروید. رنگ های روشن نور را منعکس می کنند، فضایی ایجاد می کنند و اتاق های کوچک را بزرگتر نشان می دهند. کف زیر پای شما نیز نقش دارد. به جای فرش به سراغ لمینت بروید یا کف سنگی را با رنگ خاکستری روشن انتخاب کنید.

مبلمان کوچک

میز و تخت را از هم جدا نکنید

مطابق با نامش، همه چیز در یک آپارتمان یک اتاقه در یک اتاق اتفاق می افتد. این بدان معناست که شما باید وسایل اتاق ناهارخوری را با محل خواب و میز کار خود ترکیب کنید. با این حال، نباید اتاق را آنقدر شلوغ کنید که به سختی قدم بردارید. اگر چند نکته را رعایت کنید، تعجب خواهید کرد که چقدر مبلمان را می توانید در چند متر مربع جا دهید!

فقط مهمترین چیزها

اما اول از همه، کمتر، بیشتر است. به آنچه واقعاً نیاز دارید فکر کنید. بدون بوفه شیک و بزرگ کار کنید و در عوض تلویزیونی با پایه دیواری انتخاب کنید. میزهای کناری نیز فضا را اشغال می کنند و جزء مبلمان ضروری نیستند.

انجام چند کار با مبلمان نیز امکان پذیر است

با مبلمان چند منظوره می توانید چندین پرنده را با یک سنگ بکشید. انتخاب بزرگی برای انتخاب وجود دارد. می توانید از یک میز برای غذا خوردن و کار استفاده کنید و خودکار یا کارد و چنگال را در کشو میز نگهداری کنید.

 

از حالت عمودی نیز استفاده کنید

فقط از کف استفاده نکنید، از چهار دیوار خود نیز استفاده کنید! یک قفسه دیواری با میزی تاشو فضای بیشتری به شما می دهد و ظاهری مرتب ایجاد می کند. می توانید قفسه کتاب خود را تا سقف بکشید و هر چیزی را که به ندرت نیاز دارید را در قفسه های بالایی ذخیره کنید. اگر به جای مبل تختخواب شو، یک تخت زیر شیروانی را انتخاب می کنید، می توانید یک قسمت نشیمن محافظت شده در زیر آن ایجاد کنید.

مبلمان با گوشه های گرد باعث می شود اتاق ها راحت تر به نظر برسند. حتی گفته می شود که آنها تأثیر آرامش بخشی بر روی ناظر دارند – اما برای هیچ اتاقی توصیه نمی شوند. در اینجا باید به سراغ اشکال کاربردی بروید که می‌توان آن‌ها را در گوشه قرار داد یا به دیوار فشار داد، بدون اتلاف فضای بی‌ضرور.

انتخاب مواد مناسب

نه تنها نوع مبلمان یا شکل آن، بلکه مصالح و ساختارهای سطحی نیز در ادراک بصری تأثیر دارند. مبلمان سنگین روکش شده با کوسن‌های اضافی، میزهای چوبی جامد با پایه‌های محکم یا دیوارهای کمد حجیم اتاق‌ها را کوچک‌تر و شلوغ‌تر نشان می‌دهد. در عوض، مبلمان به اصطلاح باز مانند واحدهای دیواری بدون در، قفسه یا صندلی های حصیری را انتخاب کنید. در نهایت از چوب روشن، پلاستیک سفید، شیشه و کروم برای ایجاد فضایی مطبوع و آزاد استفاده کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *