لیست خدمات بنایی در ساختمان

لیست خدمات بنایی ساختمان

در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی خدمات بنایی ساختمان بپردازیم. با بنا مارکت همراه باشید:

به نوعی سازه که در آن از واحدهای مستقل استفاده میشود و در بین آنها از ملات برای چسباندن واحد ها استفاده می کنند، بنایی ساختمان گفته می شود. بنایی جزء کارهای ساختمانی است که شامل تعمیر و بازسازی ساختمان می شود.

در کارهای بنایی ساختمان نوع مصالح لازم شامل آجر، تراورتن، سنگ، مرمر، بلوک شیشه ای، آهک، کاشی، بلوک سیمانی، گچ و… می باشد.

خدمات بنایی ساختمان جز مهمترین کارهای ساختمانی است که در همان روزهای اول در شروع پروژه ساختمان سازی به کار گرفته می شود، یعنی تمام کارهای ساختمان با وجود یک استادکار توانا در بنایی پیش می رود، بنابراین پیدا کردن یک شخص یا شرکتی که بتواند با تخصص هر چه بالاتر کارهای بازسازی و تعمیر و به طور کلی خدمات بنایی ساختمان را انجام دهد در انجام و‌کیفیت پروژه یک امر مهم تلقی می شود.

ترمیم ساختمان با استفاده از خدمات بنایی ساختمان

در بسیاری از مواقع شاید شرایطی برای ما پیش آمده باشد که ساختمان محل کار و یا سکونت ما نیاز به بازسازی و ترمیم داشته باشد، برای مثال ممکن است که بر اثر افتادگی گچ و یا نم کشیدن دیوارهای ساختمان قسمتی از گچ آن کنده شود یا کاشی هایی از سرویس بهداشتی و آشپزخانه شکسته شوند اینجاست که شما باید با یک استاد کار و کارشناس خدمات بنایی تماس بگیرید و جهت ترمیم و بازسازی ساختمان از آن مشاوره بنایی بخواهید.

گاهی اوقات در کار خدمات بنایی ساختمان در بین واحدها از سیمان یا ملات استفاده نمی‌کنند و این برای سازه ها یا بنایی ساختمان هایی است که به‌ طور موقتی ساخته می شوند.

چرا باید از خدمات بنایی ساختمان را انجام داد؟

شاید گاهی پیش آمده است که ساختمان شما دچار آسیب های جزئی شود و نیاز به خدمات بنایی ساختمان داشته باشید. برای مثال افتادگی گچ دیوار ها و سقف بر اثر نم گرفتگی و رطوبت و یا اینکه قسمت هایی از پارکت ها و کاشی‌ های ساختمان کنده شده باشند و یا سرویس بهداشتی نیاز به بازسازی و تعمیر داشته باشد، همه این اتفاقات دست به دست هم میدهند تا شما کار بازسازی و تعمیرات خانه خود را به کارشناسان خدمات بنایی ساختمان بسپارید.

خدمات بنایی ساختمان دارای مهارت های مختلفی است که از جمله آنها می توانیم به کاشی کاری،گچ کاری، دیوار چینی و…  اشاره کنیم که  هر کدام از این کارها مهارت خاص خود را می طلبد.

هزینه خدمات بنایی ساختمان چگونه است؟

هزینه خدمات بنایی ساختمان به عوامل زیادی بستگی دارد که ما در اینجا به چند مورد آن اشاره می کنیم.

 • گچ کاری ساختمان، سقف و دیوارها، ابزار دادن و…
 • طراحی و نصب سقف های کاذب
 • سفت کاری یعنی تیغه چینی و دیوار چینی با توجه به متراژ
 • کاشی کاری و تعیین متراژ آن
 • سیمان کاری نمای ساختمان و یا جاهای دیگر آن
 • اصلاح سیستم آبرو سرویس ها
 • بند کشی و دیوار کشی
 • بازسازی کامل ساختمان

و دیگر کارهای مربوط به تعمیرات و بازسازی ساختمان

همه این کارها خدمات و عواملی هستند که بر قیمت گذاری برای خدمات بنایی ساختمان تاثیر می گذارند. بنایی ساختمان جزو آن دسته از کارهای ساختمانی است که در آن به وجود مصالح ساختمانی نیاز می باشد، اینجاست که برای ایمنی و بهبود کیفیت کار از مصالحی استفاده می شود که قبلا در آزمایشگاه های ساختمانی کشور تست استحکام را گذرانده باشند. متخصصان و استادکاران با شناخت مصالح ساختمانی مطمئن و با کیفیت موجود در بازار مصالحی را برای خدمات بنایی ساختمان فراهم می آورند که کیفیت انجام کار را دو چندان کند.

گستردگی در حوزه خدمات بنایی ساختمان

بنایی ساختمان از دید بسیاری از مردم فقط شامل تیغه چینی و دیوار چینی می شود، اما باید بدانند که کار خدمات بنایی ساختمان یک حوزه بسیار پیچیده است که کلیه کارهای ساختمان اعم از سیمان کاری، سنگ چینی، کاشی کاری، کف، نمای ساختمان و سایر کار های ساختمان را در بر می گیرد.

لیست خدمات بنایی در ساختمان

بنایی که با تجربه باشد در کار خود همانند یک آچار فرانسه عمل میکند. بسیاری از کارهای ساختمانی توسط بنا انجام می گیرد. از تخریب کردن نمای ساختمان تا خارج کردن نهال ها همگی توسط بنا صورت می گیرد.

 • سفت کاری و نازک کاری دیوارهای مختلف ساختمان
 • کاشی و سرامیک کاری ساختمان ها
 • دیوار چینی فضای داخلی و بیرونی ساختمان ها
 • مقاوم سازی کردن ساختمان ها
 • تعمیرات مربوط به خرده کاری و بنایی ساختمان ها
 • سیمان کاری و گچ کاری کردن ساختمان ها

خدمات بنایی ساختمان و بنای حرفه ای

یک تفکر اشتباه این است که دیگران تصور می‌کنند بنایی کار آسانی است. افراد زیادی کارهایی مانند لوله کاری یا برق کاری را یک رشته تخصصی میدانند اما بنایی را یک کار راحت و آسان فرض می‌کنند. کارهای بنایی بسیار حرفه ای هستند که مقاومت ساختمان به بنا و کیفیت کار آن بستگی دارد. همچنین در بخش نازک کاری نیز خدمات بنایی که انجام می شود پایه اصلی دکوراسیون داخلی ساختمان ها محسوب می شود. در نتیجه بنایی در صنعت ساختمان سازی و خدمات بنایی ساختمان یک کار تخصصی به حساب می آید.

در این مقاله سعی کردیم به معرفی خدمات بنایی ساختمان و موارد مربوط به آن بپردازیم. با تشکر از همراهی شما.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *