فنگ شویی در خانه چیست

فنگ شویی در خانه: 10 نکته برای اعمال آن در سال 2022

فنگ شویی یک کلمه چینی است: معنی کلمه فنگ شویی باد و آب است، دو عنصر مرتبط با سلامتی. فنگ شویی یک هنر باستانی است که بیش از 3000 سال پیش متولد شد و برای متعادل کردن زندگی مردم و تعامل آنها با یک محیط خاص مفید است.

برای شما هم پیش آمده است که هنگام ورود به یک محیط به جای دیگری احساسات مثبت داشته باشید. یا برعکس، داشتن یک احساس ناخوشایند و تمایل به ترک یک مکان خاص، بدون اینکه دلیل منطقی برای این فشار وجود داشته باشد.

فنگ شویی می تواند به تعادل انرژی های فضایی که در آن زندگی می کنید کمک کند و آن را دلپذیر و هماهنگ کند. و فنگ شویی واقعا کار می کند.

استفاده از فنگ شویی در خانه بسیار ساده است، اما اگر جدی هستید، می توانید یک مشاور فنگ شویی خبره را استخدام کنید تا راهنمایی هایی به شما بدهد.

سال ها پیش همین کار را کردم و از زمانی که تصمیم گرفتم خانه ای را با فنگ شویی مبله کنم، محیطی که در آن زندگی می کنم انرژی بسیار خوبی دارد. در این سال‌های تا حدودی پر استرس که باعث شده زمان بیشتری را در خانه بگذرانیم، ایجاد محیطی مهمان‌نواز که به ما امکان می‌دهد در آرامش زندگی کنیم، اهمیت بیشتری دارد. در این پست از بنا مارکت چند ایده برای اعمال فنگ شویی در خانه در سال ۲۰۲۲ خواهیم دید.

فنگ شویی در خانه

فنگ شویی در خانه

 

خانه خود را با فنگ شویی تجهیز کنید

قوانین فنگ شویی خانه

 

دو عنصر مهم در اثاثیه اتاق خواب فنگ شویی آینه ها و ساختار تخت هستند: خوب است آینه ها جلوی تخت قرار نگیرند و مهمتر از همه از استفاده از تخت های کانتینری یا استفاده از محفظه زیر تخت پرهیز کنید. بستر برای نگهداری جعبه ها و اشیاء باعث مسدود شدن جریان انرژی در این ناحیه و ایجاد رکود می شود.

از فنگ شویی استفاده کنید

اتاق خواب طبق فنگ شویی نباید مستقیماً از درب ورودی قابل دسترسی باشد، در غیر این صورت باید با فنگ شویی برای ایجاد تعادل مجدد فضا مداخله کرد.

تخت باید دو، حتی بهتر از سه زاویه، از درب ورودی خانه فاصله داشته باشد. و میزهای کنار تخت در فنگ شویی مهم هستند، زیرا به طور مستقیم بر زندگی زناشویی تأثیر می گذارند.

 

 

فنگ شویی در اتاق خواب

 

میزهای پاتختی بی همتا که شاید از نظر زیبایی شناختی و سبکی جالب باشد، باید اجتناب کرد زیرا حامل عدم تعادل و ناهماهنگی زوجین است. چیزی که به هر قیمتی باید از آن اجتناب کرد!

فنگ شویی چیست: هنر چیدمان مبلمان

اتاق خواب فنگ شویی

حتی قرار دادن تخت سمت دیوار در یکی از دو طرف نیز قانون خوبی نیست. در واقع می تواند منجر به عدم تعادل در زندگی زناشویی شود. بنابراین ایده خوبی است که تخت را طوری قرار دهید که هر دو طرف آن آزاد باشد و دو میز پاتختی دوقلو را به طرفین اضافه کنید. یا، سرویس خواب ندارد.

تجهیز خانه خود با فنگ شویی: درها

درها باید در فنگ شویی در خانه بسیار با دقت در نظر گرفته شوند. قبلاً دیدیم که چگونه موقعیت درب ورودی به طور مستقیم بر موقعیت تخت تأثیر می گذارد.

به طور کلی، درها هرگز نباید آینه، ستون یا دیوار در مقابل خود داشته باشند، زیرا بلوک هایی هستند که از ورود انرژی ها جلوگیری می کنند. ما همچنین باید همیشه در مورد نیاز به احساس امنیت فکر کنیم: بنابراین درهای پشت سر خود را ممنوع کنید.

توصیه فنگ شویی: پنجره ها را تمیز کنید

همیشه پنجره ها را تمیز کنید، این هم فنگ شویی است. پنجره های کثیف نه تنها برای دیدن زشت هستند، بلکه حس بی توجهی را به ویژه به کسانی که در خانه زندگی می کنند منتقل می کنند. علاوه بر این، آنها ورود نور خورشید را مسدود می کنند – یک عنصر حیاتی برای فنگ شویی خوب در خانه.

فنگ شویی: چگونه انرژی ها را در خانه بهبود دهیم

ما می دانیم که گیاهان حامل انرژی زندگی هستند. طبق فنگ شویی، قرار دادن عناصر حیاتی در خانه بسیار مهم است.

در حالت ایده آل، فنگ شویی دوست دارد که در مرکز خانه یک فواره کوچک وجود داشته باشد که فراوانی را به ارمغان می آورد. قرار دادن آبنما در مرکز خانه همیشه کاربردی نیست (و همیشه خانه ای با ساختاری ندارید که بتواند مرکز دقیق آن را مشخص کند!). در این مورد، می توانید گیاهانی را در کشت هیدروپونیک انتخاب کنید که به نوعی این دو عنصر را با هم ترکیب می کنند.

فونگ شویی در اتاق نشیمن

علاوه بر نکات همیشه معتبر فنگ شویی، یعنی قرار دادن مبلمان در موقعیت های صحیح برای ایجاد احساس راحتی در مهمانان و میزبانان، نکاتی وجود دارد که باید برای اتاق نشیمن فنگ شویی رعایت کنید. مبل مهم است که به سمت در ورودی باشد اما مهمتر از همه مهم است که اتاق نشیمن روشن باشد.

اگر محیط به طور مطلوب در معرض دید قرار نگرفته یا پنجره های به اندازه کافی بزرگ ندارد، بهتر است رنگ های روشن را انتخاب کنید، اما مهمتر از همه، خوب است از سردرگمی، به هم ریختگی و زیاده روی در مبلمان و لوازم جانبی جلوگیری کنید.

فنگ شویی در آشپزخانه

درست مانند اتاق نشیمن، آشپزخانه نیز باید جادار باشد یا حداقل عاری از شلوغی های غیر ضروری باشد. شلوغی، قفسه های پر شده، حتی با نگاه کردن به آنها احساس استرس ایجاد می کنند. خوب است که این مشکلات را کاهش دهید یا از بین ببرید، به یک سبک زندگی حداقلی نزدیک شوید و مطمئن شوید که همه چیز جای خود را دارد.

 

مطالعه بیشتر:

انواع پنجره های ساختمان

شکستن پل حرارتی پنجره چیست؟

صرفه جویی انرژی در خانه

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *