کاربرد صنعت کانال سازی

صنعت کانال سازی و کاربرد آن

یکی از پرکاربرد ترین و مهمترین صنایع امروزی را صنعت کانال سازی شکل داده است، حوزه های فعالیت این صنعت را تهویه مطبوع و گردش هوا در ساختمان های مسکونی و صنعتی شامل می شود. انتقال هوا از منبعی به قسمت های مختلف ساختمان، از اصلی ترین وظیفه این صنعت می باشد که مشکلات بسیار مختلفی مانند اختلاف دما یا غیره را به حداقل ترین حد خود میرساند.

در نگاه اول کانال سازی ممکن است امر بسیار ساده ای به نظر برسد که در واقع چنین نبوده و طراحان آن اگر به نکات و استانداردهای کانال سازی توجه لازم را نداشته باشند، ممکن است برای اهالی ساختمان های مسکونی و صنعتی مشکلات بسیار جدی تری را به وجود آورند. یک سری از دریچه های هوا و کانال ها در صنعت کانال سازی می بایست طبق نقشه طراحی شده اجرا شود و کانال سازی مورد نظر کاربران را از این طریق انجام دهند.

در ساختمان ها و مراکز صنعتی از کانال ها جهت هدایت هوا به محل های خاص تعبیه شده در ساختمان استفاده می کنند. صنعت کانال سازی یک رشته مرتبط برای ساخت کانال در انواع مراکز مختلف می باشد که شامل ساخت کانال های بیمارستانی، ساخت کانال های مراکز صنعتی، ساخت کانال های برج ها، ساخت انواع کانال های چهارگوش، ساخت انواع کانال های گرد و…  می باشد.

امروزه شما شرکت های خدماتی بسیار متعددی را می توانید در کشور ما مشاهده کنید، کارشناسان سایت بنا مارکت در زمینه صنعت کانال سازی به دنبال ارائه خدمات فوق العاده ای هستند. افراد با توجه به نیاز خود به این حرفه می توانند با این شرکت که یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه ارائه خدمات ساختمانی است در تماس باشند و از کارشناسان و متخصصان این سایت راهنمایی های مورد نظر خود را دریافت کنند.

صنعت کانال سازی مخصوص چه مجموعه هایی می باشد؟

برای اینکه افراد ساکن در یک ساختمان در آسایش و رفاه زندگی کنند، به دمای متعادل نیاز دارند و همین امر نیز باعث شده است که امروزه افراد در ساختمان های مسکونی و حتی در صنایع خود، به دنبال اجرای بی نظیر ترین و بهترین کانال سازی باشند تا دما و رطوبت موجود در محیط مورد نظر خود را بتوانند کنترل کنند و از بهترین سیستم هوا رسانی بهره ببرند. در واقع به فرایندی که در کانال ها یک سری از لوله ها مورد استفاده قرار می گیرند و بهترین سیستم تهویه مطبوع را طراحی می کنند، صنعت کانال سازی می گویند. همچنین کانال سازی هوای موجود در یک ساختمان را می تواند یک دست کند و تمام ساکنان آن نیز از این طریق احساس رضایتمندی داشته باشند. از اصلی ترین و مهمترین مجموعه هایی که امروزه به دنبال استفاده از کانال سازی می باشند به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • ساختمان های مسکونی
 • مراکز تجاری
 • مدارس و دانشگاه‌ها
 • کارگاه ها
 • کارخانه ها
 • برج ها
 • ساختمان های اداری
 • بیمارستان ها

مطالعه بیشتر: مراحل ساخت ساختمان (نوسازی ساختمان)

 

مزیت های استفاده از صنعت کانال سازی در یک مجموعه

یکی از اصلی ترین و مهم ترین آیتم هایی که باعث شده است تا امروزه بسیاری از مردم به فکر استفاده و راه اندازی کانال سازی باشند، فواید و مزیت های این صنعت می باشد. شما نیز قبل از اینکه اقدام به کانال سازی کنید بهتر است یک سری اطلاعات را در خصوص مزیت های استفاده از کانال سازی به دست آورید. از مهم‌ترین مزیت‌های راه اندازی صنعت کانال سازی به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • استفاده از سیستم کانال سازی از هدر رفتن انرژی جلوگیری کرده و دارای قابلیت برنامه ریزی نیز می باشد.
 • از اصلی ترین و مهمترین مزیت های مربوط به کانال سازی به مجزا و مستقل بودن سیستم تهویه هوا می توان اشاره کرد.
 • هوای مورد نیاز در کانال سازی از نقطه تولید سریع به مقصد می رسد زیرا از کانال های بزرگی در صنعت کاغذ سازی استفاده می شود و این کانال ها حجم بالایی از هوای مورد نیاز شما را می توانند انتقال دهند.
 • بهره مند شدن از سریع ترین سیستم سرمایشی و گرمایشی در فصل های مختلف سال
 • راندمان استفاده از کانال سازی بسیار بالا است و مصرف انرژی آن هم پایینمی باشد.

 

مطالعه بیستر: لیست خدمات بنایی ساختمان

 

کانال فلزی

از بی نظیر ترین و پرکاربرد ترین کانال های مورد استفاده در اجرای صنعت کانال سازی به کانال های فلزی می توان اشاره کرد که جریان ورود و خروج هوا را به راحتی می توانند انجام دهند و شما نیز از بهترین سیستم تهویه هوای مطبوع میتوانید استفاده کنید.

کانال غیر فلزی

یکی از مدرن ترین شیوه های مربوط به صنعت کانال سازی، کانال های غیر فلزی می باشند که شما نیز با توجه به نیاز خود از این محصولات می توانید استفاده کنید.

بی شک سایت بنا مارکت یکی از مشهور ترین و معتبرترین شرکت های خدماتی است و شما برای اجرای کانال سازی می توانید با خیال راحت تماس لازم را با کارشناسان این سایت جهت انجام خدمات ساختمانی خود داشته باشید. با تشکر از همراهی شما.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *