صرفه جویی در مصرف انرژی با دکوراسیون

صرفه جویی در مصرف انرژی با دکوراسیون

دکوراسیون فقط برای رسیدن به سبکی که می‌خواهیم یا برای بهتر جلوه دادن خانه‌مان استفاده نمی‌شود. دکوراسیون همچنین یک متحد عالی برای صرفه جویی در انرژی است. صرفه جویی در مصرف انرژی در خانه امکان پذیر است.

در این پست از بنا مارکت نکاتی را در دکوراسیون کشف خواهیم کرد که به شما امکان می دهد مصرف انرژی خود را کم نمایید و در نتیجه قبض انرژی خود را کاهش دهید.

اول از همه، نرخ انرژی خود را بررسی کنید!

ما می توانیم تا حد امکان در مصرف خود صرفه جویی کنیم و حتی با همه چیز، همچنان می توانیم قبض برق و گاز طبیعی خود را کاهش دهیم. این به این دلیل است که قیمتی که با شرکت خود در هر دو قرارداد داریم بسیار تعیین کننده است.

به همین دلیل، یکی از بهترین توصیه هایی که می توانیم به شما (خارج از دکوراسیون) بدهیم این است که نرخ های مختلف برق و گاز طبیعی را با هم مقایسه کنید و انتخاب کنید که کدام یک بهترین شرایط را برای کیفیت شما به شما ارائه می دهد.

به خاطر داشته باشید که شرکت ها معمولا انجام می دهند.

نکات دکوراسیون برای صرفه جویی در انرژی در خانه شما

بیایید ببینیم چگونه می توانیم از دکوراسیون خانه خود برای کاهش مصرف انرژی و در نتیجه قبض های ماهانه خود استفاده کنیم. صرفه جویی در انرژی، همانطور که خواهید دید، در همه جا وجود دارد.

روشنایی

قبل از هر چیز باید در نظر داشت که نور در دکوراسیون خانه نقش تعیین کننده ای دارد. همچنین باید بدانید که روشنایی و نورپردازی خانه می تواند 25 درصد از قبض برق را تشکیل دهد. به همین دلیل بهتر است از چراغ های ال ای دی استفاده شود که 80 درصد کمتر از چراغ های سنتی مصرف می کنند.

همچنین بسیار مهم است که یک طراحی نورپردازی خوب انجام دهید، به طوری که مناطق بیش از حد نوردهی نشود و بیشتر هزینه شود.

پرده ها

نور طبیعی می تواند به ما کمک کند تا مقدار زیادی صرفه جویی کنیم، بنابراین خوب است که پنجره های بزرگی داشته باشیم که به همان اندازه این نوع نور را وارد می کنند. با این حال، توصیه می‌شود که پرده‌هایی داشته باشیم که به ما اجازه می‌دهد آن پنجره‌ها را بپوشانیم تا دمای خانه خود را پایدارتر نگه داریم.

در تابستان بهتر است یک پرده نازک داشته باشید تا خیلی گرم نشود و در زمستان بهتر است پرده ضخیمی داشته باشید که گرمای داخل خانه را حفظ کند.

مطالعه بیشتر: بررسی و راهنمای انواع پنجره ها

فرش

فرش‌ها به ما این امکان را می‌دهند که خود را از سرمای کف عایق کنیم و به ما این امکان را می‌دهند که گرمایش را زیاد نپوشانیم. علاوه بر این به ما این امکان را می دهد که به بسیاری از اتاق های خانه رنگ تزئینی بدهیم. پس در زمان خرید فرش به این موضوع دقت کنیم!

بهره وری انرژی لوازم خانگی

وسایل مدرن تزئینی تر هستند، اما کارایی بیشتری نیز دارند، بنابراین مصرف کمتری خواهند داشت. به عنوان مثال، ماشین های ظرفشویی با برچسب انرژی A+ مناسب تر هستند.

آینه و نقاشی

آینه ها همچنین می توانند به عنوان پروژکتور نور عمل کنند، بنابراین قرار دادن چند آینه در اطراف اتاق می تواند نور مصنوعی را ذخیره کند.

علاوه بر این، این تصاویر مانند قفسه ای پر از کتاب، دیوارها را از سرما جدا می کنند.

رنگ

در مورد رنگ دیوارها و مبلمان، توصیه می‌شود که رنگ‌های روشن داشته باشند، زیرا حس نور بیشتری می‌دهند و گرما را جذب نمی‌کنند.

وان حمام را با دوش تعویض کنید

دوش‌های امروزی می‌توانند بسیار تزئینی باشند، در حالی که قبلاً تلاش زیادی برای تزئین انجام نشده بود. علاوه بر این، دوش در مقایسه با وان، هم در آب و هم در انرژی (برای گرم کردن آب) صرفه جویی زیادی می کند.

مواد

به همین ترتیب، خرید مواد تزئینی پایدار نیز می تواند به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک کند. اگرچه برای کاربر شناخته شده نیست، انرژی کمتری برای تولید مورد نیاز است.

 

مطالعه بیشتر: راهنمای خرید دکوراسیون منزل

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *