کفسابی سنگ ساختمان

ساب زدن و کفسابی سنگ

کفسابی ساختمان برای سابیدن سنگ کف مورد استفاده قرار می گیرد مانند کف مغازه، پارکینگ، کف ساختمان و یا حتی کف بتنی را که برای براقی یا رفع ناهمواری فوق العاده سنگ با دستگاه مخصوصی می سابند و ساب میزنند، به این کار کفسابی می گویند.

عملیات کفسابی ساختمان

کفسابی به معنی لایه رویی سنگ و صیقل دادن آن است. این کار باعث می شود سنگ ها هم تراز، یکدست و براق شوند. درزها و ترک و شکستگی های سنگ را  هم می‌توانیم با رزین پر کنیم. سپس با لقمه های کاملاً ایتالیایی ساب پرداختی را انجام دهیم. یعنی با استفاده از دستگاه سنگ را بسابیم. با این پرداخت سنگ براق تر و صاف تر می شود. برای هر جایی که کف آن سنگ کاری شده است، سنگسابی نیاز است.

کفسابی را روی سنگ های کف ساختمان، پله ها و ایستگاه های پله میتوانیم انجام دهیم.

کفسابی و سنگسابی را برای انواع بتن، سنگ های معمولی،گرانیت و موزاییک و… انجام می دهند. برای فرسوده شدن و کثیف شدن سنگ های ساختمان و سنگ های کف از سنگ سابی و کفسابی برای شفاف کردن و تمیز کردن آنها استفاده می کنند و سنگسابی همان شستشوی سنگ و کف ساختمان با استفاده از دستگاه های سنگ سابی است. همچنین برای سنگ های ساب نخورده و تازه فرش شده نیز از سنگ سابی استفاده می شود. برخی از مواقع ممکن است در اثر نقاشی و رنگ ساختمان بر روی کف لکه هایی به وجود آید و یا روی کف ساختمان تکه هایی از آن باقی بماند یا امکان دارد به مرور سیاه و کثیف شده باشند که در این مواقع از سنگ سابی و کفسابی استفاده می شود.

کاربرد انواع سنگ های ساختمانی

از کفسابی ساختمان برای برگرداندن زیبایی و کیفیت سنگ های قدیمی هم استفاده می کنند. برخلاف تصور برخی از افراد که از سنگ سابی اطلاعات کافی ندارند کار تخصصی و دشواری است که نیاز به اطلاعات و تخصص و دانش فنی و همچنین قدرت دارد و کار پیش پا افتاده و ساده ای نیست.

کفسابی برای سطوح چوبی

ساختمان هایی که سطح آنها از چوب است انجام کفسابی بسیار اهمیت دارد به دلیل اینکه سطح چوبی بسیار آسیب پذیر است و کیفیت آن با گذشت زمان کم میشود به همین دلیل به یکسری از کارهای ترمیمی نیاز دارد تا افراد در این شرایط با استفاده از یک سری اقدامات ترمیمی بتوانند سطوح پارکت ها را صیقل دهند و ضایعاتی را که در سال های اخیر بر روی ظاهر آنها تاثیر گذاشته است، برطرف کنند.

قابل توجه است که پس از اینکه برای این پارکت ها کفسابی ساختمان انجام شد ماده ای به نام رزین را باید روی سطح آن پخش کنید تا زیبایی سطح آن دو چندان شود.

انجام کفسابی ساختمان به وسیله انواع دستگاه های کفسابی و روش های مخصوص آن انجام می شود، این دسته از کارها توسط افراد متخصص و مجرب در این زمینه انجام می شود.

ساب و کفسابی سنگ

مزایای کفسابی ساختمان

کفسابی ساختمان به محیط اطراف شما زیبایی خاصی می دهد. با کف سابی به موقع تمامی لکه ها و کثیفی ها را به موقع می توانید از بین ببرید. همچنین در صورتی که با استفاده از کف سابی بندکشی ها دچار مشکل و آسیب شوند مجددا آنها را می توانید بازسازی کنید.

ساب زنی ساختمان در حقیقت باعث زیباتر شدن محیط اطراف شما می شود. بهتر است که برای انجام این کار به کفسابهای حرف ه ای و مجرب در این زمینه مراجعه کنید.

مرحله به مرحله نوسازی ساختمان

مراحل انجام کفسابی سنگ های کف ساختمان

برای هر سنگی بسته به نوع جنس آن نیز مشکلاتی وجود دارد که باید از پولیش های جداگانه استفاده شود.

مرحله اول

قبل از شروع به انجام کفسابی ساختمان ابتدا باید سنگ کف منزل خود را کاملا تمیز و پاک کنید.

سپس تمامی کثیفی های روی سطح آن را از بین ببرید و لکه گیری کنید. بعد از آن سنگ سابی و کفسابی را انجام دهید. در فرایند انجام لکه گیری و تمیز کاری دو نوع لکه وجود دارد که بعضی از این لکه ها سخت نیستند و با آب و مواد شوینده موجود در بازار به راحتی تمیز و پاک میشوند. برخی از لکه ها فقط با استفاده از رنگ و جوهر، فرو رفتگی ها، اثرات ضربه، درز و… فقط با استفاده از کف سابی از سطح زمین از بین میروند.

مرحله دوم 

در فرایند کفسابی سنگ کف بهتر است از پولیش مایع استفاده کنید. مواد را در داخل دستگاه پاشینگ بریزید و سپس سطح مورد نظر خود را کاملاً با آن پوشش دهید. به این موضوع توجه داشته باشید که با استفاده از دستگاه های پولیش شما می توانید به سهولت این کار را انجام دهید و به نتایج بهتری برسید.

 مرحله سوم

در این مرحله بهتر است کاملا سطح سنگ شما خشک باشد. در صورتی که به صورت بخش بخش سطح کف را پولیش کرده باشید بخش های اولیه آن تا انتهای کار خشک شده اند و الان نیاز است تا شما بخش های انتهای آن را کاملا خشک کنید.

مرحله چهارم

مرحله چهارم در سرنوشت نهایی کار شما بسیار ضروری و مهم است. در این بخش پس از خشک شدن کف سابی با دستگاه کفسابی مخصوص باید شروع به پاک کردن مواد پولیش موجود در سطح آن کنید. در این مرحله شما به رشته و لقمه های نرم و مخصوصی نیاز دارید که برای انواع دستگاه های کفسابی مورد استفاده قرار می گیرند و به صورت کاملا خاص برای این کار تولید شده اند.

مرحله پنجم

در مرحله ۵ مرحله پایانی باید ضایعات پولیش باقی مانده بر روی سنگ کف را پاک کنید. به این موضوع توجه کنید که برای این تمیز سازی از آب استفاده نکنید بلکه با استفاده از یک تی خشک سطح آن را تمیز کنید و پس از ۳،۴ روز به شستشوی سطح مورد نظر اقدام نمایید.

مراحل سیمانکاری ساختمان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *