درب های فرانسوی

درهای فرانسوی برای جدا کردن اتاق های خانه شما

درهای فرانسوی که درهای دوبل یا پنجره های فرانسوی نیز نامیده می شوند، نوعی ساختار سبک وزن هستند که از پانل های شیشه ای ساخته شده اند که هم برگ های درب و هم پانل های مجاور را پوشش می دهند.

نام آن، همانطور که منطقی است، نشان دهنده اصل آن است. استفاده از این نوع درها در قرن 16 و 17 در فرانسه آغاز شد. آنها از نیاز به حداکثر استفاده از نور بیرونی برای روشن کردن اتاق های کاخ ها و ثروتمندترین خانه ها ناشی شدند. با گذشت زمان، آنها در کشورهای مرکز و شمال قاره، جایی که ساعات روز کمتری در ماه های زمستان وجود دارد، بسیار محبوب شدند.

در واقع، طراحی درهای فرانسوی نتیجه به کارگیری اصول معماری دوره رنسانس (نظم، تقارن، تناسب و درخشندگی) است که در آن لحظه تاریخی در فرانسه و بسیاری از نقاط اروپا بسیار محبوب بوده است.

مزایای درب فرانسوی

درب های فرانسوی که در رنگ های پی وی سی، چوبی یا آلومینیومی موجود است، طرفداران زیادی دارد. با آن سبک کلاسیک بی انتها، نتیجه زیبایی شناختی غیرقابل تردید است، اما این طراحی مزایای بیشتری را ارائه می دهد:

  • به لطف ظرفیت بازشدن زیاد آن (دو لنگه بزرگ)، انتقال بین تراس یا محوطه باغ و فضای داخلی خانه روان تر است.
  • مجهز بودن به سیستم های آب بندی مقاوم در برابر کشش و همچنین لعاب و پروفیل های سازگار، گرما را بهتر در خانه حفظ می کنند. اکثر مدل های مدرن به خوبی با این سازگار شده اند و از کاستی های درب های قدیمی جلوگیری می کنند. این به بازده انرژی و صرفه جویی بیشتر منجر می شود.
  • به جز چند استثنا، درهای فرانسوی همیشه به سمت بیرون باز می شوند. که استفاده کامل از فضای داخلی را تضمین می کند.

تفاوت درب های پاسیو

تفاوت های ظریفی بین درهای فرانسوی و درهای سنتی پاسیو یا تراس وجود دارد. هر دو از پانل‌های شیشه‌ای بزرگ تشکیل شده‌اند و برای دسترسی به قسمت‌های بیرونی خانه استفاده می‌شوند: پاسیو، تراس، باغ… با این حال، عناصری وجود دارند که به ما کمک می‌کنند یکی از دیگری را تشخیص دهیم:

  1. درهای پاسیو معمولاً کشویی هستند. از طرف دیگر، فرانسوی ها تاشو هستند و همیشه به سمت بیرون هستند.
  2. درب های فرانسوی دارای پروفیل های گسترده تری هستند و در بسیاری از موارد دارای الگوهای شبکه ای هستند. منبعی کلاسیک اما بسیار زیبا.
  3. علاوه بر این، دومی معمولاً دارای پانل های لعاب یا دیوارهای شیشه ای در دو طرف است که باعث تقویت روشنایی داخلی می شود.
  4. در نهایت، همانطور که در بخش بعدی توضیح می دهیم، درهای فرانسوی می توانند به عنوان یک عنصر جداکننده بین اتاق های مختلف داخل خانه نیز بسیار خوب عمل کنند.

درب فرانسوی برای فضاهای داخلی

یک درب پاسیو فرانسوی می تواند جلوه خاصی به دکوراسیون خانه ما ببخشد. اگرچه این طراحی درب به عنوان یک دسترسی خارجی و اولویت دادن به موضوع نور طبیعی در نظر گرفته شده است، اما هیچ قانون مکتوبی وجود ندارد که از استفاده از آنها در سایر قسمت های خانه جلوگیری کند.

به عنوان مثال، این نوع درب را می توان در دسترسی به اتاق نشیمن یا غذاخوری خانه نصب کرد و به این ترتیب ورودی بزرگ ترین یا مهم ترین اتاق خانه را تقویت کرد. همچنین می تواند درب مناسبی برای یک دفتر کار، یک اتاق جلسه و حتی یک اتاق خواب باشد. در تمام این موارد، گزینه درب کشویی (مانند تصویر بالا) کاملاً موجه است.

در واقع هر گزینه ای معتبر است. همه چیز کمی به سبک دکوراسیون خانه ما و چیدمان-توزیع فضاها بستگی خواهد داشت.

پرده درب فرانسوی

اگر برای درب فرانسوی به پرده نیاز دارید، نگاهی به مجموعه ای از فروشگاه های اینترنتی پرده های سفارشی بیندازید که به شما کرکره های غلتکی، کرکره های عمودی، پرده های آلومینیومی، پرده های دوبل و کرکره های شب و روز را ارائه می دهند.

مطالعه بیشتر:

انواع درب های ساختمانی

5 نکته برای طراحی فضای سبز

روشنایی و نورپردازی ساختمان

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *