خانه ساحلی رو به دریا

خانه های روبروی دریا: یک تجربه بی بدیل

خانه های رو به دریا جذابیت برتری دارند. در واقع، کسانی هستند که زندگی خود را با رویای این نوع خانه ها می گذرانند، زیرا آنها پر از جادو و شکوه هستند.

بدون شک، آن‌ها زیبایی‌شناسی بسیار دقیقی دارند، البته طراحی معماری شسته و رفته‌شان را هم ذکر نکنیم. برای بسیاری این خانه ها مترادف با آرامش، آرامش، هارمونی و آرامش هستند.

زندگی در ساحل دارای مزایای متعددی است، به همین دلیل است که خانه های ساحلی به سرمایه گذاری عالی برای بسیاری از صاحبان خانه تبدیل شده اند.

در واقع، این خانه‌ها دارایی های بسیار ارزشمندی در بازار املاک و مستغلات هستند. بنابراین هنگام اجاره یا فروش آنها (در صورت لزوم) بسیار سودآور هستند.

علاوه بر این، تقاضای آن در سال های اخیر در سواحل ایران، در مناطقی مانند نوشهر ،چالوس و چند شهر دیگه به شدت افزایش یافته است، که نشان دهنده جذابیت ایرانیان برای خانه های رو به دریا است.

خانه های رو به دریا

خانه های روبروی دریا: سرمایه گذاری برای آینده

خانه هایی با چشم انداز دریا یا سواحل، سرمایه گذاری عالی برای آینده است. به خصوص که این مناطق در طول زمان به میزان قابل توجهی افزایش می یابند.

امروز می‌خواهیم جنبه‌های اصلی که در طراحی این خانه‌ها در نظر گرفته می‌شود را با شما در میان بگذاریم.

علاوه بر این، ما اطلاعات ارزشمند، به روز و مرتبطی را در مورد محدوده قیمت آن و همچنین در مورد جذاب ترین مناطق در حال حاضر برای زندگی در خانه ای رو به دریا به شما ارائه خواهیم داد.

طراحی این ساختمان های نمادین مستلزم در نظر گرفتن برخی از عناصر کلیدی است، مانند مواردی که در زیر با شما به اشتراک می گذاریم:

محل

محل طرح، نقش بسیار مهمی دارد. به طوری که در ساخت یک خانه ساحلی به عنوان یک عامل موفقیت حیاتی در نظر گرفته می شود.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که جهت‌گیری محیط‌های داخل ملک اساساً به محل قرارگیری آن در کاندومینیوم بستگی دارد. (کاندومینیوم یعنی: خانه ای که مالکیت و مسئولیت آن به عهده شماست)

علاوه بر این، عوامل خاصی مانند تابش خورشید، شیب زمین و باد، هنگام تجزیه و تحلیل مکان اتاق‌های خانه تعیین‌کننده هستند.

به خصوص که آب و هوای ساحلی معمولاً در سطح ساخت و ساز بسیار خصمانه است. در نتیجه، عناصر حیاتی دیگری نیز در اینجا وارد عمل می شوند، مانند:

 • تهویه آب و هوا
 • تهویه متقاطع
 • نورپردازی صحیح

به همین ترتیب، کنترل سطح رطوبت در محیط های خانگی و استفاده از قطعات نجاری آلومینیومی یا پی وی سی با مهرهای هرمتیک ضروری است.

منطقه بندی مسکن

منطقه بندی همچنین عملکردهای مهمی را انجام می دهد. یکی از برجسته ترین آنها این است که اجازه می دهد فضاها به درستی قرار گیرند، تا جایی که آنها به شیوه ای استادانه با یکدیگر در ارتباط هستند.

برای این کار نیازهایی که باید ارضا شوند و کارکردهایی که باید برآورده شوند در نظر گرفته می شوند. توزیع خوب توزیعی است که بر اساس برنامه ریزی باشد و کاملاً کاربردی، راحت و کاربردی باشد.

علاوه بر این، هر فضایی در خانه باید اندازه و شکل مناطق زیر را در نظر بگیرد:

 • آشپزخانه: می تواند مفهومی باز یا در یک اتاق کاملا مجزا باشد.
 • اتاق ها و حمام ها: این به تعداد افرادی که در خانه زندگی می کنند بستگی دارد.
 • اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن: اولی می تواند در آشپزخانه ادغام شود یا مستقل از این قسمت باشد.
 • هال: معمولاً فضایی گرم و خانوادگی است و برای اعضای کل خانواده مناسب است.
 • تراس: این مکان یکی از شگفت انگیزترین مناطق خانه های کنار دریا است. نمای تراس می تواند پانوراما باشد و محیط کلی آن همیشه بسیار خوب فکر شده است.

جهت خانه های رو به دریا باید با محیط و توپوگرافی زمینی که در آن ساخته می شود، منطبق باشد. به همین ترتیب، توزیع پنجره ها یا پنجره های بزرگ باید در نظر گرفته شود تا از تابش نور طبیعی خورشید حداکثر استفاده را ببرد.

طراحی و جهت گیری باید دید دریا را بهبود بخشد. اما مهم است که همه چیز به خوبی انجام شود تا نمایه زمین مجبور نباشد به طور ناگهانی تغییر کند. در تئوری، برش زمین و جهت خانه تعیین کننده توزیع و بسیاری از کارهای ساختمانی دیگر است.

از سوی دیگر، علاقه مندان به خانه های مدرن و دوستداران محیط زیست به محیط طبیعی توجه زیادی می کنند و سعی می کنند آن را در کل مفهوم دخیل کنند و آن را به طور کامل ارتقا دهند.

 

مصالح ساختمانی

در حالی که درست است که هر پروژه ساختمانی مستلزم استفاده از مصالح با کیفیت است، اما غیرقابل انکار است که این امر با خانه هایی که رو به دریا هستند اهمیت بیشتری پیدا می کند.

ضروری است که روکش ها و پوشش ها بتوانند در برابر آب و هوای ساحل مقاومت کنند. به همین دلیل بهترین گزینه های مصالح ساختمانی عبارتند از:

 • آلومینیوم.
 • سنگ های طبیعی.
 • شیشه.
 • چوب فرآوری شده
 • بتن اکسپوز و غیره

به طور کلی، کف داخلی این خانه ها از ظروف سرامیکی یا چینی ساخته شده است، در حالی که دیوارهای داخلی معمولاً از سیمان با پوشش رنگ لاتکس ساخته شده است.

به نوبه خود، تراس ها معمولاً دارای کاشی های چینی ضد لغزش هستند، به خصوص اگر استخری روی آنها ساخته شده باشد.

با این حال، ذکر این نکته معتبر است که هر مالک سلیقه و ترجیحات متفاوتی دارد. بنابراین پیمانکار ساخت و ساز و طراحی باید اطمینان حاصل کنند که الزامات شما را با موفقیت برآورده می کنند.

 

ویژگی های ضروری خانه های روبروی دریا

در زیر با چهار ویژگی ذاتی سازه های نزدیک ساحل آشنا خواهید شد:

منظره

طراحی خانه ای رو به دریا بدون در نظر گرفتن منظره ای که دارد غیرممکن است. در واقع این عامل در انتخاب زمین تعیین کننده است. چشم انداز دریا باید تضمین شود، زیرا این یکی از بزرگترین جاذبه های این مجتمع های ساختمانی است.

دهانه‌های خانه باید قابلیت قاب‌بندی منظره بیرونی را از داخل خانه داشته باشند، بدون اینکه این امر به معنای ورود اغراق‌آمیز تابش خورشید به خانه باشد.

دسترسی

دسترسی برای ساخت خانه های رو به دریا بسیار مهم است، زیرا بسیاری از مناطق ساحلی دارای زمین های شیب دار یا شیب های تند هستند. به همین دلیل، معمول است که کار با شیب انجام شود تا دسترسی از بیرون و در توسعه سطوح مسکن تضمین شود.

راحتی

کسانی که رویای زندگی در مقابل دریا را در سر می پرورانند، در مورد راحتی، آرامش و آرامشی که این امر ایجاد می کند، کاملاً واضح است. آنها به سادگی مشتاق هستند که در طول سال و نه فقط در فصل بهار یا تابستان در این خانه ها ساکن شوند.

این خانه ها نه تنها از نظر توزیع فضا یا دکوراسیون داخلی نباید راحت باشند، بلکه از نظر گرما و انرژی نیز باید زیر نظر گرفته شوند. به همین دلیل است که خانه های زیست محیطی واقع در مقابل دریا یکی از پرتقاضاترین خانه های امروزی هستند. آنها به سادگی در خدمت نیازهای صاحبان و همچنین نیازهای طبیعت هستند.

حریم خصوصی

خانه‌های ساحلی معمولاً پر از پنجره‌های بزرگ و تراس‌های بزرگ هستند که به شما امکان می‌دهند دریا را با تمام شکوهش قدردانی کنید.

با این حال، این بدان معنا نیست که حریم خصوصی را حداقل باید دست کم گرفت. مهم است که به یاد داشته باشید که صاحبان از دیده شدن از بیرون لذت نمی برند و بنابراین طراحی باید با موارد زیر تکمیل شود:

 • یک جهت گیری خوب
 • فیلترهای گیاهی
 • سیستم های ساختمانی بهینه که احساس حریم خصوصی و امنیت را در خانه ارتقا می دهد.

 

جادوی زندگی در خانه های روبروی دریا

زندگی در خانه های رو به دریا تجربه ای کاملا جادویی، ممتاز و مهیب است. این سازه ها دارای چشم اندازهای باورنکردنی هستند و درجه بالایی از راحتی، آرامش و مدرنیسم را به شما ارائه می دهند.

بنابراین، اگر رویای نقل مکان به سواحل دریا را دارید و می خواهید خانه ساحلی ایده آل خود را بسازید، میتوانید با تیم های ساخت و سازی که در بنا مارکت معرفی شده اند در تماس باشید. البته که تعیین اعتبار و صلاحیت کار پیمانکاران ساختمانی با خود شماست و باید نسبت به دریافت رزومه آنان شخصا اقدام نمایید.

توجه: بنا مارکت هیچگونه نفعی در پروژه های شما نخواهد داشت و این پلتفرم صرفا جهت معرفی میباشد که آگهی دهندگان خود نسب به درج تبلیغات اقدام نموده اند.

 

مطالعه بیشتر:

جلوگیری از رطوبت و نم در خانه

تزئین ملک و خانه های اجاره ای

کاربرد انواع سنگ های ساختمانی

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *