تمیز کردن سطل زباله بد بو

نکات تمیز کردن سطل زباله برای از بین بردن بوی مزاحم

هیچ چیز به اندازه یک سطل زباله با بوی بد مشمئز کننده و بد نیست. سطل زباله بدبو نتیجه چیزهای متعددی از جمله غذای فاسد قدیمی، لبنیات تاریخ مصرف گذشته، پاک کردن بشقاب باقیمانده غذا، سبزیجات در حال تجزیه و “آب زباله” بدنام است.

بوی زباله اغلب کل آشپزخانه و اتاق های دیگر را متعفن می کند که وقتی مهمان داریم بسیار خجالت آور است.

خوشبختانه، مجبور نیستید با یک سطل زباله بدبو زندگی کنید، زیرا راه های زیادی برای از بین بردن بوی مزاحم وجود دارد.

نکاتی برای تمیز کردن سطل زباله برای از بین بردن بوی مزاحم

بدون استفاده از هیچ محصول یا تجهیزات تمیزکننده ای فانتزی، می توانید با ترفندهای آسان، بوی بد سطل زباله های داخل و خارج از خانه را از بین ببرید.

برای آشنایی با روش های مفید برای از بین بردن بو از سطل زباله همراه بنا مارکت باشید.

سطل زباله خود را مرتباً تمیز کنید

حداقل یک یا دو بار در ماه برای تمیز کردن عمیق سطل زباله برنامه ریزی کنید. داخل قوطی را با محلول سفید کننده و آب تمیز کنید تا از شر مایعات ریخته شده خلاص شوید و باکتری های مولد بو را از بین ببرید.

علاوه بر سفید کننده، از محلول های طبیعی و خانگی سرکه، آب لیمو یا جوش شیرین برای خنثی کردن بوی سطل زباله استفاده کنید. سطل زباله و همچنین درب آن را بشویید و پاک کنید تا بوها را از بین ببرید.

از یک حذف کننده بو طبیعی برای سطل زباله استفاده کنید

از یک ماده تمیزکننده معروف، جوش شیرین، برای ایجاد یک پاک کننده بو استفاده کنید. یکی از راه های موثر برای خوشبو کردن سطل های بدبو است.

بسته به اندازه سطل زباله، مقداری جوش شیرین در انتهای سطل بپاشید. هر بوی ماندگاری را جذب می کند و سپس کیسه زباله را روی آن قرار می دهد.

برای سطل های زباله فلزی، بهتر است به جای پاشیدن، یک کیسه جوش شیرین در ته آن نگه دارید.

روش پاک کردن سطل زباله

از کیسه زباله با کیفیت برتر استفاده کنید

کیسه های زباله با کیفیت بالا از شیر آبه زباله جلوگیری می کند و بو را حفظ می کند. آنها به اندازه ای محکم هستند که اجازه ندهند رطوبت یا آبمیوه ای نشت کند و باعث ایجاد بو شود.

سطل زباله را خشک نگه دارید

محیط مرطوب و مرطوب، بستر مناسبی برای رشد باکتری ها است. بنابراین، هنگام ریختن زباله، مراقب باشید، مایع اضافی را تخلیه کنید و سوپ باقیمانده یا مایعات را مستقیماً در سطل زباله نریزید.

بدبوترین چیزها در یک کیسه جداگانه

از ظروف قابل مهر و موم مانند کیسه های پلاستیکی یا جعبه های مقوایی برای جدا کردن بدبوترین چیزها استفاده کنید. به عنوان مثال، ضایعات ماهی، استخوان‌های حیوانات، باقیمانده‌ها، لبنیات فاسد و پوست موز باید جداگانه نگهداری شوند و در اسرع وقت از آشپزخانه خارج شوند.

پوست میوه های معطر

مقداری پوست میوه معطر و آب مرکبات را بریزید تا طراوت بیشتری به آن اضافه کنید. آب مرکبات را فشار دهید، بگذارید خشک شود و یک کیسه زباله جدید اضافه کنید.

به همین ترتیب، پوست و برگ های دور ریخته شده میوه های معطر را داخل قوطی بریزید تا بوی آن از بین برود. قبل از شروع پوسیدگی آنها را مرتباً عوض کنید.

و به طور خلاصه

تازه نگه داشتن سطل زباله یک کار یکباره نیست بلکه یک نبرد دائمی است. پیروی از اقدامات پیشگیرانه و ترفندهای پاکسازی آسان فوق الذکر بهتر از ساعت ها صرف تمیز کردن باقی مانده های بدبو است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *