اشتباهات رایج در تعمیرات خانه

تعمیرات خانه: متداول ترین خطاها و اشتباهات

تعمیرات یک خانه در بسیاری از موارد پیچیده ترین و پر استرس ترین پروژه در زندگی بسیاری از افراد است. دلیل اصلی این امر این است که معمولاً فقط یک بار انجام می شود و ناآگاهی کامل از چگونگی روند وجود دارد. ما پس از انجام چند پروژه بازسازی منزل و صحبت با افراد دیگر در مورد تجربه آنها، مجموعه ای از اشتباهات رایج را که معمولا مرتکب می شوند جمع آوری کرده ایم تا بتوانید از آنها اجتناب کنید و آن را با موفقیت انجام دهید.

 

اشتباه 1: نداشتن ایده های واضح در بازسازی یک خانه

میل به بازسازی خانه و اتمام هر چه زودتر کارها که مایه آزار است، چرا خودمان را گول بزنیم که باعث شود روند کار را تسریع کنیم و فکر کنیم که هر چه زودتر شروع شود، بهتر خواهد بود و البته که اینطور نیست، قبل از شروع باید ایده ها و تصمیمات روشنی داشته باشید که با اطمینان 90٪ گرفته شده است. 10 درصد باقیمانده به ما امکان می دهد تا حاشیه کمی از تغییرات در کارها وجود داشته باشد.

 

برنامه ریزی در تعمیرات یک خانه

هیچ چیز بدتر از شروع پروژه ای با این عظمت بدون برنامه ریزی قبلی نیست. تعمیرات یک خانه نیاز به یک برنامه ریزی دقیق دارد که در آن موارد زیر در نظر گرفته شود:

 • فضای موجود و توزیع جدید آن
 • تخریب هایی که لازم خواهد بود
 • نیازهای جدید استفاده
 • زمان اجرا
 • مواد مورد استفاده
 • هزینه های ساخت و ساز

یک استراتژی برنامه ریزی و ارزیابی خوب برای پروژه شما تضمین می کند که رویدادهای پیش بینی نشده احتمالی را که ممکن است در کار رخ دهد به حداقل برسانید.

محاسبه تقریبی هزینه در تعمیرات یک خانه

در بسیاری از موارد، بازسازی خانه می‌تواند یکی از مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در زندگی مالک باشد، بنابراین وقت صرف کردن اعداد و ارقام به صرفه است.

بسیاری از مردم سرمایه‌گذاری را که باید انجام دهند با در نظر گرفتن قیمت هر متر مربع تعمیرات محاسبه می‌کنند، ضربدر متر مربعی که می‌خواهند تعمیرات کنند. اگرچه این می تواند تخمینی از هزینه را به شما بدهد، اما اگر تجربه کافی در ساخت و ساز نداشته باشید می تواند منجر به فریب یا ناامیدی شود. بسته به عوامل مختلفی مانند انتخاب مواد، مساحت کل خانه، انواع امکانات مورد نیاز و غیره

ملاحظات دیگر در تعمیرات یک خانه

همچنین باید پرداخت هزینه ها و مالیات، مدیریت پسماندهای ساختمانی، هزینه های فنی، بیمه، هزینه های مالی احتمالی و غیره را در نظر گرفت. تمام این هزینه‌ها می‌تواند نشان‌دهنده افزایش ۲۰ درصدی سرمایه‌گذاری اولیه باشد و اگر پیش‌بینی هزینه‌ها را نداشته باشید، رویای شما را با مشکل مواجه می‌کند.

معمار تعمیرات خانه

اشتباه 2: برای تعمیرات خانه روی یک معمار حساب نکردن

این احتمالاً بدترین اشتباهی است که می توان انجام داد. اگر در مورد تمام جنبه های نکته قبلی به اندازه کافی روشن نیستید، اگر نمی خواهید رویای شما به یک کابوس ختم شود، بهتر است به طور جدی احتمال وقوع آن را در نظر بگیرید.

هنگامی که آنها تصمیم به انجام نوسازی گرفتند، مالکان از پیمانکاران می خواهند که فوراً کار را شروع کنند و در غیر این صورت عصبی می شوند و به تیم پروژه فشار می آورند. با این حال، این مهمترین مرحله است.

پروژه‌ها در دنیای ایده‌ها ساخته می‌شوند و کار فرآیندی صرف برای تحقق آنهاست. در مرحله طراحی دکوراسیون داخلی هر چیزی ممکن است. ما می‌توانیم خانه‌مان را هر چند بار که بخواهیم تغییر دهیم، تا جایی که مثل یک دستکش جا بیفتد. تکنولوژی امروزی این اجازه را می دهد!

شما حتی در فضاها به روشی تقریبا واقعی قدم می زنید و زمان آن رسیده است که آنچه لازم است را تعمیرات کنید. هنگامی که کار شروع می شود، همه چیز باید به خوبی تعریف شود تا از غافلگیری و هزینه های غیر ضروری جلوگیری شود.

بسیار رایج است که فکر کنید مهندس معمار هزینه های بسیار گرانی دریافت می کنند و این به معنای افزایش بودجه ای است که شما در نظر داشتید. اجازه دهید چند دلیل برای شما بیاورم که چرا کاملاً درست نیست:

خطاها در بازسازی

در دنیای ساخت و ساز، آنچه که گران است، اشتباهات انجام شده در محل است که باید تعمیر شوند. مروج های حرفه ای این را کاملاً می دانند و به همین دلیل است که برای جلوگیری از این اشتباهات پرهزینه، برنامه ریزی بی عیب و نقص را می طلبند. انجام یک کار تعمیرات و بازسازی جامع بدون ناظر پروژه به راحتی می تواند در صورت شروع اتفاقات غیرقابل پیش بینی، بودجه را 30 درصد افزایش دهد و باور کنید وجود خواهد داشت. یک بار حتی یک مورد شدید از یک مشتری ناامید داشتم زیرا کار تقریباً دو برابر بودجه اولیه برای او هزینه داشت.

انواع مالیات

اکثر صاحبان خانه نمی دانند چه نوع مالیاتی باید برای این نوع کار بپردازند، و بدتر از آن، بسیاری از سازندگان نیز نمی دانند. در خانه های اقامت اول تحت یک سری الزامات، مالیات بر ارزش افزوده کاهش یافته 10٪ را می توان به جای 21٪ روی نیروی کار اعمال کرد که می تواند چند درصد برای شما صرفه جویی کند.

بودجه ها

بودجه ها از آنچه اندازه گیری نامیده می شود تهیه می شود، یعنی تمام سطوح کاری که باید انجام شود اندازه گیری و به قیمت واحد در نظر گرفته می شود. اگر پروژه قبلی با نقشه برداری مربوطه وجود نداشته باشد، فکر می کنید چگونه می خواهند این اندازه گیری ها را انجام دهند؟ آنها را روی یک نوار ممتد می سازند و سطحی بیش از حد لازم قرار می دهند تا انگشتان آنها گیر نکند، بنابراین هزینه بیشتری برای آن خواهید داشت. با یک پروژه ساختمانی خوب شما فقط برای کارهای انجام شده هزینه خواهید کرد.

هزینه بازسازی خانه
 

مزایای مادی

بسیاری از کارگران ساختمانی در کار نه تنها برای کاری که انجام می‌دهند، بلکه برای سودی که از موادی که استفاده می‌کنند به دست می‌آورند و قیمت پیشنهادی را به عموم مردم می‌دهند. پیمانکاران ساخت و ساز از مزایای دریافت این مصالح ساختمانی با تخفیف های 30 تا 60 درصدی برخوردار هستند و با این قیمت آن را به مشتریان خود ارائه می دهند.

زمان بندی تحویل پروژه

کارها معمولاً مدت زمان مشخصی طول می کشد تا زمانی که به نتیجه برسد که در آن مالک نتواند از خانه استفاده کند. به همین دلیل است که قرارداد رسمی با سازنده در جایی که این زمان ها با جریمه تاخیر مشخص شده است، اشتباه است. اگر این کار انجام نشود، بسیار معمول است که سازنده برای چند هفته یک پروژه کوچک ارائه دهد، کار شما را فلج کند و پس از اتمام پروژه دیگر، با فرض تأخیر آن زمان برای کار شما، برگردد. گاهی پیش می آید که مالکان مجبورند به خانه دیگری بروند و هر ماه تأخیر یک ماه دیگر اجاره را فرض می کند.

 

اگرچه مسئله اقتصادی مهم است، اما نباید تنها دلیل انجام چنین پروژه ای باشد. در نهایت، آنچه به دنبال آن است ارتقای کیفیت زندگی است و یک معمار سهم زیادی در این امر دارد. نه تنها باید نیازها و نگرانی های شما را درک کند تا طرح جدید کاملاً با آنها سازگار شود، بلکه باید بتواند در جنبه های دیگری که بسیار مهم هستند، مانند مراقبت از سلامتی خود و خانواده به شما کمک کند.

 

اشتباه 3: اطلاع ندادن به همسایگان برای تعمیرات یک خانه

جوامع محله ای و اصلاحات اغلب منبع درگیری هستند. آثار نوسازی و بازسازی برای هیچکس از همسایگان سرشار از لذت نیست. برای جلوگیری از مشکلات اساسی، لازم است یک سری اقدامات قانونی را در نظر بگیرید و همچنین مجموعه ای از مسائل اخلاقی و همزیستی را در نظر بگیرید.

مجوز برای انجام کار در یک جامعه همسایه

اصولاً برای انجام تعمیرات در داخل خانه خود نیازی به اجازه از همسایگان ندارید. تا زمانی که کارها ساختار یا ایمنی ساختمان را تغییر ندهند. برای جلوگیری از درگیری در این زمینه، توصیه می کنیم برای اطلاع از شرایط ملک به اساسنامه جامعه مالکان مراجعه کنید.

کاری که توصیه می شود انجام دهید این است که با رئیس یا مدیر ساختمان صحبت نمایید تا آنها را از پروژه خود مطلع کنید. به این ترتیب همسایگان شما از دیدن عبور کارگران از درگاه یا پله ها، استفاده از آسانسور برای بارگیری مواد، سر و صدا و غیره تعجب نخواهند کرد. این یک راه دوستانه برای شروع بازسازی خانه شما است که شما را از دردسر نجات می دهد.

مشکلات احتمالی مربوط به جوامع همسایه

ارتباط بین افراد کلید روابط خوب است. قبل از شروع بازسازی با همسایگانی که بیشتر تحت تأثیر نوسازی شما هستند صحبت کنید. به آنها اطلاع دهید که قرار است کارهایی را در ج انجام دهید

پیشاپیش برای هر گونه ناراحتی که ممکن است باعث شود عذرخواهی کنید.

به طور کلی، شما باید مراقب باشید و به قوانین مربوط به همزیستی احترام بگذارید. اینها توصیه های ما هستند:

1.- رعایت جدول زمانی در تعمیرات و بازسازی یک خانه

این مقررات یک برنامه زمانبندی برای اجرای کارها در یک جامعه همسایه ایجاد می کند تا از ایجاد مزاحمت صوتی برای بقیه مالکان جلوگیری شود. انجام این کارها فقط از ساعت 8 صبح تا 20 در روزهای کاری امکان پذیر است.

در تابستان می توانند شما را مجبور کنند که شیفت فشرده را حداکثر تا ساعت 3 بعد از ظهر اعمال کنید. رعایت نکردن این ساعات می تواند منجر به شکایت بقیه همسایگان شود.

2.- سطح سر و صدا مجاز در تعمیرات یک خانه

قانون همچنین سطوح سر و صدایی را در نظر گرفته است که باید رعایت شود، چه کارهایی در داخل خانه انجام شود یا خیر. طبق مقررات، در طول ساعات کاری، اختلالات صوتی هرگز نباید بالاتر از 55 دسی بل باشد، اگرچه هر شورای شهر مقررات خاصی دارد.

اگر صبر هر یک از همسایگان شما تمام شود، ممکن است نوعی ادعای کتبی از مدیر دریافت کنید. اگر چه اگر در سطح سر و صدای تعیین شده توسط قانون هستید، هیچ کاری نمی توان علیه شما انجام داد، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که با همسایه ای که شکایت کرده است صحبت کنید تا عذرخواهی خود را اعلام کنید. به او یادآوری کنید که در مقطعی همه ما نیاز به اصلاحات در داخل خانه داریم و این وضعیت موقتی خواهد بود. امروز برای تو فردا برای من!

3. خاک و خاشاک در تعمیرات خانه

این اجتناب ناپذیر است که یک اثر گرد و غبار، خاک و زباله ایجاد کند. چیزی که می توان از آن اجتناب کرد این است که این وضعیت یک مشکل است. به همین دلیل، در صورت استفاده از آن، محافظت از ورودی درگاه، دیوارهای راه پله و آسانسور با مقوا یا مواد دیگر راحت است.

این قانون اجازه نمی‌دهد زباله‌ها را در جایی غیر از ظروف در نظر گرفته شده برای آن قرار دهند. در نهایت، باید بدانید که شرکتی که مسئولیت بازسازی شما را بر عهده دارد، باید مسئولیت تمیز نگه داشتن وسایل را به همان اندازه که آنها را پیدا کرده است، داشته باشد.

4. – خسارات احتمالی در تعمیرات خانه

گاهی ممکن است در حین اجرای کارها آسیب هایی به وجود بیاید. باید بدانید که مهم است که شما یا پیمانکارتان بیمه مسئولیت مدنی داشته باشید که این نوع رویدادهای پیش بینی نشده را پوشش دهد. به خاطر داشته باشید که در حین حمل و نقل یا بارگیری مواد، دیوارها، آسانسورها و سایر عناصر رایج ممکن است آسیب ببینند. اگر مسئولیت تعمیر این آسیب ها را بر عهده نگیرید، مشکلات زیادی پیش رو خواهید داشت.

بار دیگر، آموزش و درک مهم است. اگر به شما گفته شد که به دلیل تعمیرات خانه شما نقصی ایجاد شده است، از تشخیص آسیب اجتناب نکنید. مسئولیت آن را بپذیرید و به همسایگان خود و با علاقه برای حل هر چه سریعتر آن اطمینان دهید.

خسارت تعمیرات و بازسازی خانه

اشتباه 4: عدم درخواست برای مجوز بازسازی خانه

هر کاری باید مطابق با قانون باشد. برای انجام این کار، باید برای تمام مجوزهایی که باید با آنها برخورد کنید. اکثر آثار ” بسته به کار” مشمول مجوز یا مالیات یا تحویل مدارک خاص هستند، شروع تعمیرات همه جانبه بدون این مجوزها می تواند منجر به شکایتی شود که مستلزم جریمه مربوطه و حتی توقف کار است. بهتره ریسک نکنی!

اگر می خواهید تعمیرات آرام داشته باشید، هرگز بدون رعایت قانون این نوع پروژه ها را انجام ندهید.

روند

اکثر تعمیرات جامع معمولاً پروژه های کاری جزئی هستند و در این صورت مراحل اخذ مجوزهای لازم به شرح زیر است:

ابتدا باید برای درخواست سندی به نام «ارتباط قبلی اقدامات شهری» به منطقه مربوطه شهرداری شهرک که متولی اعطای مجوز است مراجعه کنید. شما باید این سند را پر کنید و بودجه کار را درج کنید و همچنین مشخص کنید که آیا نیاز به اشغال جاده عمومی با کانتینرهای ساختمانی دارید یا خیر.

سپس باید هزینه های زیر را پرداخت کنید:

 • هزینه پروانه شهری: حداکثر 2% از هزینه موثر کار
 • مالیات بر ساخت و ساز، تأسیسات و کارها: حداکثر 4 درصد از هزینه مؤثر کار
 • هزینه تصرف زمین برای استفاده عمومی: بستگی به هر شهرداری دارد

پس از تسویه پرداخت این هزینه ها، باید برای تحویل آن به همراه عکس مناطقی که قرار است در وضعیت فعلی تعمیر شوند، به دفتر اداری مراجعه کنید. پس از این مراحل شما آماده شروع کار خواهید بود.

عواقب عدم رعایت

اگر تعمیراتی که قرار است انجام دهید مجاز نیست و اگر مجوزهای لازم را نگیرید، شهرداری می تواند کارها را فلج کند. یا به ابتکار خودشان یا به دلیل شکایت همسایه دیگر. در ادامه اقدامات قضایی مربوطه برای رسیدگی به شکایت انجام خواهد شد.

به همین دلیل، دانستن آنچه در قانون املاک افقی آمده است، بسیار مهم است که حکم می کند:

مالک یک ملک این حق را دارد که در هر عنصر، نصب یا خدمات ساختمان تغییراتی ایجاد کند. مشروط بر اینکه این آثار تغییری در امنیت و ساختار بیرونی و داخلی آن ایجاد نکند و حقوق بقیه مالکان را نادیده نگیرد. برنامه زمانبندی برای انجام کارها در نظر گرفته می شود و همچنین سطح سر و صدا نیز رعایت می شود. مالک باید برای انجام چنین تعمیراتی در خانه خود مجوزهای لازم را درخواست کند.

ارزش ندارد که به دلیل عدم رعایت قوانین دیکته شده توسط قانون شکایتی در دست داشته باشید. در نهایت با انجام درست کارها به جای تلاش برای انجام آن بدون مجوزهای لازم، در زمان و هزینه زیادی صرفه جویی می کنید.

اشتباه 5: انتخاب سازنده اشتباه برای تعمیرات و بازسازی خانه

تعداد بسیار کمی از مردم خاطرات خوبی از روزی دارند که تصمیم به انجام تعمیرات گرفتند. اکثراً ماه‌های کار را تجربه‌ای توصیف می‌کنند که هرگز تکرار نمی‌شود و اظهار می‌کنند که نتایج با آنچه که می‌خواستیم فاصله دارد، اما با انتخاب صحیح شرکت‌هایی که بازسازی و تعمیرات را انجام می‌دهند، می‌توان از همه اینها جلوگیری کرد.

اگر معمار خوبی دارید پس نباید نگران این موضوع باشید. معماران می توانند با انتخاب یک شرکت ساختمانی به عینی ترین و حرفه ای ترین راه مشاوره دهند. کاری که ما همیشه انجامش را توصیه می کنیم این است که به دنبال چندین شرکت، حداقل سه شرکت، و دادن طرح ها و اندازه گیری های یکسان به همه آنها باشید. به این ترتیب می توانیم به درستی بین آنها مقایسه کنیم. اگر با معماری برخورد کرده اید که می گوید فقط با همان شرکت ساختمانی کار می کند، مشکوک باشید. همیشه توصیه می شود چندین گزینه را ببینید.

اگر معمار ندارید که بتواند به شما مشاوره دهد، نکات زیر را برای انتخاب درست در نظر داشته باشید:

بودجه در تعمیرات یک خانه

این احتمالاً واضح ترین نکته ای است که باید هنگام مقایسه شرکت های مختلف در نظر گرفت. بودجه ابزاری است که مالکان معمولاً برای انتخاب پیمانکار از آن استفاده می کنند و معمولاً کمترین قیمتی است که کار انجام می شود. اما این یک خطای بسیار جدی به چند دلیل است:

بودجه همه یکسان نیست. مگر اینکه پروژه ای با طرح ها، اندازه گیری ها و گزارش کیفیت داشته باشید، هر پیمانکار تعمیرات بسیار متفاوتی را نقل می کند. این بدان معنی است که کمترین بودجه لازم نیست ارزان ترین باشد. دلیل ممکن است بدتر بودن کیفیت ها نسبت به رقبای آن باشد.
ارزان گران است. هر چیزی قیمت عادلانه خود را دارد و در ساخت و ساز به نظر می رسد که ما این را فراموش کرده ایم، زیرا بیشتر و بیشتر دیده می شود قیمت های مضحکی که با واقعیت یک کار به خوبی انجام شده مطابقت ندارد. پیمانکار نقاشی که هر متر مربع 20000 تومان می گیرد و آن که 30000 تومان می گیرد هیچ ربطی به هم ندارند. هر دو دیوار را به رنگی که شما نشان می‌دهید رنگ می‌کنند، اما کیفیت پرداخت و اجرای آن فاصله زیادی با هم دارند.
برآوردها اگر قیمتی را می بینید که به دلیل پایین بودن آن برای شما مناسب نیست، احتمالاً این یک تخمین است نه یک مظنه شکسته. به عنوان مثال، در مورد اقلام برقکار مشاهده می شود، با تخمین 10 پریز برای خانه ای که در نهایت 80 پریز یا بیشتر داشته باشد.
اگر چیزی در مورد ساخت و ساز نمی دانید، پس به کامل ترین بودجه اعتماد کنید. از مواردی که قیمت ها را کاملاً بر اساس متر یا واحد تقسیم می کند و شامل مواردی است که دیگران نادیده گرفته اند. همچنین توصیه می شود که اگر چندین بودجه متفاوت دارید، قیمت های یک کالا را با هم مقایسه کنید.

برنامه ریزی در تعمیر یک خانه

بسیار متداول است که همراه با بودجه تعمیرات، پیمانکار مدت کار تخمینی را به ما می دهد که معمولاً بر حسب ماه بیان می شود. این مهلت‌ها اگر برنامه‌ای برای تعمیرات نداشته باشند، فایده چندانی ندارند. منظور از برنامه ریزی یک جدول یا فلوچارتی است که مدت زمان هر کار را مشخص می کند. با در نظر گرفتن سازگاری مشاغل خاص و حداکثر تاریخ برای سفارش مواد. شرکتی که این نوع برنامه ریزی را قبل از شروع کار انجام می دهد، مزیت زیادی نسبت به رقبای خود دارد و احتمال اینکه طبق برنامه به پایان برسد بسیار بیشتر است.

مقررات و مجوزهای تعمیر یک خانه

این امر بدیهی به نظر می رسد، که شرکتی که به ساخت و ساز اختصاص دارد قوانینی را که بر آن تأثیر می گذارد می داند. و یا مجوزهایی که قبل از شروع هر کاری باید اخذ شود. اما آنقدرها هم که به نظر می رسد نادر نیست که یک پیمانکار با مقررات به روز نباشد

هر زمان که یک خانه، محل یا دفتر در حال تغییر است، حتی اگر فقط یک پارتیشن باشد، ابتدا باید مجوز درخواست شود. اگر پیمانکاری سعی می کند شما را در غیر این صورت متقاعد کند، باید در نظر داشته باشید که جریمه ها همیشه برای مالک است.

دانستن اینکه آیا فردی که استخدام می کنید به روز با قوانین ساختمان فعلی است یا خیر، بررسی آن تا حدودی پیچیده تر است. به عنوان یک قاعده کلی، مراقب پیمانکاری باشید که به همه چیز بله می گوید. بخش های زیادی از ساختمان وجود دارد که نمی توان آنها را لمس کرد. سایر موارد که هنگام لمس آنها باید به روشی بسیار خاص برخورد شود، به خصوص اگر در مورد سازه ها و تاسیسات صحبت کنیم. بنابراین، یک پیمانکار باید دقیقاً بداند که چه کارهایی را می توان و چه کاری را نمی توان انجام داد و در مورد دوم، راه حل های جایگزین ارائه دهد.

مجوز بازسازی و تعمیرات خانه

مدیر ساخت و ساز در تعمیرات یک خانه

اگر چیزی است که مردم در تعمیرات آن را دوست ندارند، باید دائماً از آن آگاه باشند. و ترس خاصی داشته باشید که اگر همیشه بالای سر پیمانکار نباشند، اتفاق بدی بیفتد. این با حضور مدیر پروژه حل می شود. اگر قبلاً از یک معمار برای نظارت بر کار کمک گرفته اید، نقش مسئول آن چندان مرتبط نیست. اما وقتی اینطور نیست، داشتن این شخص ضروری است.

مسئول یا مدیر ساخت و ساز معمولاً یک معمار فنی است که متعلق به همان شرکت ساختمانی است، اما درگیر کارهای دستی نیست. این شخص باید مسئول سازماندهی کلیه کارگران درگیر در تعمیرات و همچنین تحویل مواد، تغییرات احتمالی در بودجه و مهلت های کاری باشد. همچنین این شخصی خواهد بود که به عنوان واسطه بین شرکت ساختمانی و ملک در طول دوره ساخت عمل می کند و هر زمان که لازم باشد شما را از وضعیت کار به روز می کند.

اوراق به ترتیب

بی اعتمادی بیشتر مردم نسبت به شرکت های ساختمانی وجود دارد. این به دلیل شهرت بدی است که بسیاری از آنها در سال های اخیر به دست آورده اند. لازم به یادآوری است که بیشتر مشکلات هنگام کار با شرکتی به وجود می آید که آنطور که به نظر می رسد “حرفه ای” نیست. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که شرکتی که استخدام می‌کنید همه مدارک را مرتب دارد، باید مدارک زیر را بخواهید:

 • گواهی به روز بودن تعهدات مالیاتی.
 • گواهی به روز بودن تعهدات تامین اجتماعی.
 • سند ثبت در ثبت شرکت های معتبر در بخش ساختمانی.
 • بیمه مسئولیت مدنی (آخرین رسید).
 • خدمات پیشگیری از خطر (آخرین رسید).
 • مدارک کارگران شرکت در صورتی که در لیست حقوق و دستمزد باشند.

جدا از همه اینها، اگر پیمانکار پرونده شرکتی را با کارهای انجام شده و حتی نظرات مشتریان قبلی برای شما ارسال کند، دلیل دیگری برای اعتماد به آن شرکت است.

 

همانطور که تا به اینجای مقاله اشاره کردیم، بازسازی خانه یک پروژه بسیار استرس زا است. سپس 5 اشتباه دیگر را برای شما می گذاریم تا از انجام آنها جلوگیری کنید.

اشتباه 6: در نظر نگرفتن توزیع فعلی در تعمیرات یک خانه

تصور خانه ایده آل شما بسیار خوب است، اما زمانی که روی تعمیرات یک خانه کار می کنیم، باید آن را تطبیق دهیم زیرا آنها عناصری دارند که باید رعایت شوند.

وقتی توزیع را تغییر می دهیم، تأسیسات تحت تأثیر قرار می گیرند: تأمین آب، تخلیه آب، تهویه و گاز. همه پاسیوها برای تخلیه دود حاصل از احتراق دیگ‌ها کار نمی‌کنند. همچنین نمی توانید حمام دیگری را در هر جایی بکشید. همه این جنبه ها باید به خوبی مطالعه شود.

بیایید مشکلاتی را که می توانیم پیدا کنیم را ببینیم:

دیوارهای باربر در تعمیر یک خانه

این در خانه‌های قبل از دهه 1370 بسیار رایج است. همینطور در خانه‌های قدیمی‌تر در شهرستانها، آنچه بسیاری از مردم تصور می‌کنند دیوار آجری است، دیوارهای باربر با ستون‌ها یا تیرهای چوبی است. مردم فکر می کنند که می توان آنها را دور انداخت، در حالی که معمولاً آنها هستند که در برابر آن تیرهای چوبی مقاومت می کنند.

زمانی که این امر ضروری باشد، پروژه به یک کار بزرگ تبدیل می شود. در این صورت استخدام معمار الزامی است. او کسی است که محاسبه می کند و بهترین راه حل فنی را برای جلوگیری از مشکلات امنیتی در خانه و ساختمان به شما ارائه می دهد. پروژه باید توسط او امضا و توسط دانشکده معماران تایید شود. علاوه بر این، معمار مسئولیت کار تا 10 سال آینده را بر عهده دارد و برای آرامش شما باید بیمه 10 ساله بگیرد.

موقعیت آشپزخانه در تعمیرات یک خانه

آشپزخانه را می توان در هر کجا که بخواهید قرار داد، زیرا زهکشی آن می تواند از کف به سرچشمه اصلی برود. فقط با قرار دادن یک قطر بیشتر از حد معمول، خود را از مشکلات درمان می کنید. تنها چیزی که هنگام استفاده از آن باید مراقب باشید این است که چیزهایی را که ممکن است گیر کنند پرتاب نکنید. و هر از گاهی لوله را با محصولات مخصوص آن تمیز کنید.

مشکلی که می توانید پیدا کنید خروجی دود هود است. گزینه های زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد. اگر سقف کاذب قرار داده شود، با یک لوله انعطاف پذیر می توان آن را به هر کجا که بخواهید، هم به سوراخ تهویه و هم به پاسیو داخلی برد. هودهایی هم هستند که نیازی به خروجی دود ندارند که به آنها هود چرخشی می گویند. عملکرد آن بسیار ساده است، به سادگی وظیفه جذب هوا و تمیز کردن آن را از طریق یک فیلتر ضد چربی و یک فیلتر کربن فعال دیگر بر عهده دارد که با آن تمام بوهای بد از بین می رود. به این ترتیب هوا کاملا تمیز به آشپزخانه باز می گردد.

بدیهی است که هر چه مکان آشپزخانه جدید به خروجی اصلی نزدیکتر باشد، عملکرد بهتری خواهد داشت.

کنتور آب خانه نیز باید جابجا شود. لوله کش باید در مورد یک روز و زمان با جامعه توافق کند، زیرا او باید آب عمومی ساختمان را قطع کند. این کاری است که چند ساعت طول می کشد و معمولاً مشکل اساسی وجود ندارد.

موقعیت حمام در تعمیرات یک خانه

حمام موضوع دیگری است. این با فاصله تا خروجی اصلی مشخص می شود.

مشکل این است که توالت هایی مانند توالت فرنگی نمی توانند بیش از 1.5 متر از سرریز اصلی فاصله داشته باشند. توالت ها از طریق لوله های افقی با قطر کوچکتر از خروجی به هم متصل می شوند. مهمتر از همه، برای عملکرد صحیح، آنها باید همیشه سیفون داشته باشند و لوله افقی آن لوله ای است که باید تندترین شیب را داشته باشد.

اگر موقعیت حمام اجازه نمی دهد زیاد آن را جابجا کنید، چندین گزینه برای حل این مشکل وجود دارد. اولین مورد این است که اگر آپارتمان ها سقف کاذب دارند، با همسایه طبقه پایین صحبت کنید و از او بخواهید که به شما اجازه دهد این شیب را از خانه اش انجام دهید. گزینه دوم این است که کف را در قسمتی که توالت می رود بالا ببرید، برای ایجاد این شیب کافی. شما باید در نظر داشته باشید که آیا این قرار است از نظر زیبایی شناسی خوب به نظر برسد. گزینه سوم نصب یک سیستم الکتریکی آسیاب و تخلیه است که به “سانیتیت” معروف است. در اینجا ما مشکل شیب یا زیبایی نخواهیم داشت زیرا پمپ را می توان در پشت دیوار پنهان کرد. اما این ایراد را دارد که به طور کلی سیستم گران‌تری است و به جریان الکتریکی متصل است. بنابراین در صورت قطعی برق نمی توان از آن استفاده کرد.

گرمایش مرکزی در تعمیرات یک خانه

این را می توان به راحتی تغییر داد، بسته به زمان سال. اگر تعمیرات زمانی انجام شود که گرمایش مرکزی روشن است، باید از همسایگان درخواست شود تا یک روز و یک ساعت مدار تخلیه شود. در مرحله بعد، تکنسین تغییرات را انجام می دهد و کلیدهای برش را قرار می دهد، که پس از پایان کار، باز می مانند و پنهان می شوند. سپس رادیاتورها در پایان بازسازی شما نصب می شوند و سیستم در ساختمان به کار خود ادامه می دهد.

همچنین باید مراقب تعداد رادیاتورهایی که می خواهید اضافه کنید باشید. اگر می خواهید تعداد زیادی از پایه های تامین کننده آنها را جابجا کنید، معمولاً باعث ایجاد مشکلاتی در عملکرد می شوند.

مثل همیشه در هر تغییراتی که بخواهید به یک تکنسین و عقل سلیم نیاز داریم.

تعمیر شکاف های نما در تعمیرات یک خانه

این چیزی است که در تعمیرات جزئی کاری ممنوع است. تنها راه انجام این کار با یک پروژه از یک معمار و یک پروانه ساختمانی بزرگ است. دلیل آن این است که زیبایی شناسی نما ساختمان اصلاح شده و ممنوع است.

آیا تا به حال برای ما اتفاق افتاده است که در خیابان ببینیم که در طبقه اول یک ساختمان لنگه پنجره ها تقریباً 50 سانتی متر بالا رفته است. خب، این احتمالا غیرقانونی است. فکر نمی کنم مجوزی برای این کار داشته باشند، چون شهرداری ها معمولا به آنها نمی دهند.

بازشوهای پنجره های نماهای اصلی را نمی توان در یک تعمیرات اصلاح کرد.

این کار درست نیست. شاید گرفتن مجوز در صورتی که نمای یک پاسیو داخلی باشد آسان تر باشد، اما اگر رو به خیابان باشد، شانس آن کاهش می یابد.

تراس یا بالکن را در تعمیرات یک خانه بگنجانید

این را می توان انجام داد، اما تا زمانی که با یک عنصر یا محفظه ای که به راحتی قابل جدا شدن باشد، مانند پنجره ها یا محفظه های آلومینیومی انجام شود.

ترکیب تراس یا بالکن با موادی مانند آجر به معنای افزایش مساحتی است که قبلاً محاسبه نشده است. ممکن است قانونی نباشد، زیرا بیش از حداکثر قابلیت ساخت ساختمان است.

اگر می خواهید کار کنید باید با پروژه فنی که افزایش متراژ قابل ساخت را توجیه می کند درخواست مجوز دهید.

به نظر ما، این محفظه ها زیاد توصیه نمی شوند زیرا ساخت آنها با عایق خوب بسیار گران است. علاوه بر این، آنها کمک زیادی نمی کنند، زیرا مفهوم تراس به نوعی حذف شده است. همچنین نمی توان آنها را به درستی در فضای داخلی گنجاند زیرا نما را نمی توان تعمیر کرد.

الزام به رفع عیوب پنهان در بازسازی خانه

اگر چیدمان یک آپارتمان را تغییر دهید، موظف هستید که به تاسیسات عمومی احترام بگذارید. اما برای جلوگیری از مشکلات بعدی، باید قسمتی را که از طبقه شما می گذرد نیز تغییر دهید. در هنگام شکستن اگر مشاهده شد که نصب کلی اشتباه است، باید همیشه آنها را تغییر داد. این مسئولیت بر عهده جامعه مالکان است، اگرچه بسیاری نمی خواهند آن را به عهده بگیرند، زیرا آن را جزء مشترک نمی دانند.

یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید، دریچه های آشپزخانه در طبقات زیر ماست. بسیاری از مردم به معنای واقعی کلمه سوراخ های تهویه (شانت) را بارگذاری می کنند تا فضای بیشتری داشته باشند. اما با آن متوجه نمی شوند که خروجی دود آشپزخانه همسایه هایشان را قطع کرده اند. شما باید در این مورد بسیار مراقب باشید.

اشتباه 7: انتخاب نکردن مواد به درستی هنگام تعمیر یک خانه

هر خانه متفاوت است و ویژگی های خاص خود را دارد: مکان، دما، خانه، آپارتمان صاحب … بر این اساس، ما از این یا آن مصالح برای تعمیرات یک خانه استفاده خواهیم کرد. برای این باید بدانیم

موادی که در هر اتاق به خوبی می‌آیند (در حمام آنهایی که در برابر رطوبت مقاوم هستند، پنجره‌هایی با عایق‌بندی خوب اگر خارج از خانه باشد و معمولاً مواد سرد، مقاوم و باکیفیت است…).

در دکوراسیون و معماری، محصولات و مصالح جدید همواره مورد بررسی قرار می گیرند. برخی از آنها ویژگی هایی را ارائه می دهند که شروع به ضروری می کند.

مواد کفپوش

در کفپوش، مهم است که دوام، تمیز کردن و نگهداری، بازیافت احتمالی بعدی، مناسب بودن استفاده، قیمت و البته سهولت نصب را برجسته کنید. قبل از انتخاب متریال، مهم است که بدانید می‌خواهید با کف جدید به چه چیزی برسید: نور بیشتر، ایجاد احساس وسعت، افزودن گرما، مدرن کردن خانه…؟ دانستن اینکه دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید، ضربه زدن به متریال و تناژ آن را برای شما بسیار آسان‌تر می‌کند. 5 فرمول برای درست کردن آن:

رنگ: این را در نظر داشته باشید، زیرا یک طبقه سبک نور و وسعت می بخشد. در حالی که تاریکی به محیط جمع می شود و گرما می بخشد.
بافت: کف‌هایی با بافت بالا با اتصالات زیاد اغلب به سختی تمیز می‌شوند.
لمس: اگر نمی توانید بین یک ماده یا مواد دیگر تصمیم بگیرید، آن را امتحان کنید! کفش های خود را در بیاورید و احساس آنها را روی پاهای خود احساس کنید: این تنها آزمایشی است که با آن احساس واقعی خواهید داشت.
مقاومت: اگر بچه دارید دریغ نکنید: لمینت بگذارید. مقاوم است، رنج کشیده و در برابر یورتمه کوچولوها به خوبی مقاومت می کند.
اقلیم: اگر در یک منطقه سرد زندگی می کنید، هیچ چیز بهتر از چوب نیست. از طرفی اگر گرم است با خنکی سنگ یا سرامیک متحد شوید.

مواد برای حمام

حمام فقط اتاقی نیست که در کنار اتاق شما باشد و هر روز وقتی بدنتان از شما می خواهد به آن سر بزنید. حمام فضای شادی است زیرا، صادقانه بگویم، حمام کردن یکی از شادترین کارهایی است که می توانید بعد از یک روز بد انجام دهید.

قبل از قرار دادن عناصر مبلمان مانند سرویس بهداشتی و سینک باید به موادی که وظیفه پوشش دیوارها و کف را بر عهده خواهند داشت، توجه کنیم. حمام دارای ویژگی های خاصی از رطوبت است، بنابراین هیچ ماده ای برای دستیابی به راحتی و دوام فضا کار نمی کند. بین سنت و نوآوری مناسب ترین مواد هستند:

سنگ طبیعی: یکی از بهترین مصالح برای هر فضایی در خانه است و حمام نیز از این قاعده مستثنی نیست. این عیب را دارد که محصولی گران‌تر از سایرین است، اما روکش آن هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملکرد بی‌نظیر است. برخی مانند سنگ مرمر، همیشه بهترین نتیجه را می دهند، اگرچه امکانات بسیار دیگری در طبیعت وجود دارد.
کاشی: شاید انتخابی ترین گزینه باشد. کاشی‌ها سنتی هستند، اما مدرن شده‌اند و انواع شکل‌ها و رنگ‌ها را برای دستیابی به پایان مطلوب در حمام ارائه می‌دهند. مزیت این عناصر این است که از سرامیک ساخته شده اند، ماده ای بسیار مقاوم که رطوبت را کاملاً تحمل می کند.
میکروسمنت: یکی از رایج ترین و شیک ترین جایگزین ها. این متریال زیبایی مدرن و منحصر به فردی را بر روی هر سطحی ارائه می دهد، می توان از آن بر روی زمین و همچنین بر روی دیوار یا سقف استفاده کرد و دارای ویژگی هایی است که به سختی با هم مطابقت دارند. نگهداری از این ماده بسیار ساده است و در طول زمان حداکثر کیفیت را ارائه می دهد.

خطا 8: اعدام در زمان رکورد در تعمیرات یک خانه

ما مطمئن هستیم که در بیش از یک مورد، شما توانسته اید چند دقیقه از وقت خود را صرف تماشای برنامه های تلویزیونی معروفی کنید که در آنها ادعا می کنند می توانند تنها در چند روز یک خانه را به طور کامل بازسازی کنند. حتی، در عرض چند ساعت، به روشی کاملاً صریح.

به احتمال بسیار زیاد برای شما هم این سوال پیش آمده است که چگونه می توان این نوع کار را در مدت زمان کوتاهی انجام داد و علاوه بر این، نتیجه همیشه مطلوب است. به همین دلیل، در این پست در مورد این نوع پروژه ها صحبت می کنیم و توضیح می دهیم که چرا در کوتاه مدت و بلند مدت به شدت توصیه نمی شوند.

برنامه ریزی

به طور کلی هر کاری به حداقل حاشیه برنامه ریزی و اجرا نیاز دارد تا همه چیز طبق انتظار اولیه پیش برود وگرنه اگر خلاف ساعت کار کنید کیفیت از نظر متریال و جزئیات به طرز محسوسی تحت تاثیر قرار می گیرد. علاوه بر این، این واقعیت نشان می دهد که با گذشت زمان، بازسازی خانه شروع به خراب شدن می کند و باعث ایجاد مشکلات جدی برای صاحبان آنها می شود.

بنابراین، هنگامی که یک مشتری اطلاعاتی در مورد یک پروژه توسعه بیش از حد سریع درخواست می کند، متخصصان مختلف ساخت و ساز در بازار باید توضیح دهند که این نوع کار توصیه نمی شود، زیرا در زمان های کامل تکمیل نمی شود.

از این حیث، سرمایه گذاری اقتصادی قابل توجهی در خطر است که باید مبتنی بر توصیه های قبلی خوب و تعریف صحیح کلیه فرآیندهای ساخت و ساز با هدف ایجاد آرامش خاطر و امنیت برای مشتریانی باشد.

همانطور که ما پیشرفت کرده ایم، متخصصان کسانی هستند که تعمیرات را درک می کنند. ما نمی توانیم برای اتمام کارها زمانی که واقعاً امکان پذیر نیست، مدت زمان بخواهیم. سپس همه چیز سریع و اشتباه انجام خواهد شد. ارزشش را دارد، هر چقدر هم که دست و پا گیر باشد، که هم در برنامه ریزی، هم طراحی و هم در اجرای این کار وقت بگذاریم. در دراز مدت از آن قدردانی خواهیم کرد.

اعدام

در تعمیرات مسکن عوامل شرطی وجود دارد اما معمول این است که مدت زمان اجرای کار حدود سه ماه است. معمولاً بسته به انتخاب متریال، زمان سال یا ویژگی های خانه ای که قرار است بازسازی شود، یک هفته تلورانس وجود دارد.

در آن دوره زمان کافی برای رعایت خشک شدن مواد، مدت سفارشات و ریتم عادی کار، بدون دخالت در زندگی عادی همسایه ها وجود دارد. تعمیرات جامع را می توان سریعتر انجام داد، حتی در دو ماه، اما نیاز به برنامه ریزی قبلی و انتخاب بسیار دقیق مواد توسط مشتری دارد.

به وعده ها اعتماد نکنید و برای تاخیر از طریق قرارداد جریمه بخواهید. و همیشه سعی کنید از استخدام «حرفه‌ای‌هایی» که مهلت‌های آنها با مواردی که در اینجا بحث شد تفاوت زیادی دارد، خودداری کنید.

تعمیرات خانه

اشتباه 9: در نظر نگرفتن معیارهای مسکن سالم هنگام نوسازی خانه

زمانی که شروع به جستجوی آپارتمان می کنیم، چه برای اجاره و چه برای خرید، با معیارهای اساسی و مهم برای خودمان مانند اقتصادی، سطوح، موقعیت مکانی، نما و غیره راهنمایی می شویم. اما چرا از زندگی در یک خانه سالم، کارآمد و راحت نیز دست بکشیم؟ این شهر همچنین یک چالش برای ساخت و ساز زیستی است زیرا بسیاری از ما در آن زندگی می کنیم و خواهیم داشت. به همین دلیل به نظر من مهم است که به آپارتمان های موجود در شهرهایمان به عنوان گزینه ای برای توسعه و بهسازی اشاره کنم.

در یک ساخت و ساز جدید، شما از صفر شروع می کنید و معیارهای دستیابی به یک خانه سالم را می توان از ابتدا تعیین کرد.اما وقتی از اصلاح و بازسازی یک خانه، در یک منطقه شهری موجود، با برخی شرایط شروع مشخص صحبت می کنیم، چه اتفاقی می افتد؟ در این موارد مهمتر است که چند معیار حداقل را در نظر بگیریم تا “بهترین ممکن را با آنچه وجود دارد انجام دهیم”.

ما قصد داریم برخی از معیارهای ساخت زیستی را شرح دهیم تا هنگام تعمیرات خود آنها را در نظر بگیرید.

نور طبیعی و جهت

انسان برای زندگی به تابش خورشید و نور طبیعی نیاز دارد. ما ساعت های زیادی را در داخل ساختمان ها می گذرانیم و ساعات قرار گرفتن بهینه در معرض نور طبیعی بسیار کاهش می یابد. این می تواند به معنای بدتر شدن سلامت ما و کیفیت مسکن باشد.

تشعشعات خورشیدی به صورت فیزیکی و روانی بر روی انسان اثر می گذارد. فرض کنید یک خط داریم که در آن طیف انرژی مشخص شده است که 3 قسمت مهم آن را حفظ می کنیم:

 • اشعه ماوراء بنفش
 • نور مرئی
 • اشعه مادون قرمز

اشعه ماوراء بنفش تابش اثر نور است، از طریق پوست جذب می شود و همان چیزی است که ویتامین D تولید می کند.

تابش مادون قرمز یک اثر حرارتی است و برای بدن مهم‌ترین اثر است زیرا به بافت‌های ما نفوذ می‌کند و متابولیسم، جریان خون و تنظیم حرارت را کنترل می‌کند.

بنابراین، و بعد از اینکه دیدیم نور طبیعی چقدر می تواند در خانه های ما مثبت باشد، ضروری است که جهت گیری خوبی برای آن در جایی که حداکثر ساعات تابش خورشیدی را دریافت می کند، داشته باشیم. در این عرض های جغرافیایی بهترین جهت جنوب خواهد بود، هم برای زمستان که آفتاب کم است و وارد خانه می شود و هم برای تابستان که آفتاب زیاد است و می توانیم آن را کنترل کنیم.

ما همچنین باید عناصری را که می توانند سایه ایجاد کنند، مانند ساختمان های بلند، تجزیه و تحلیل کنیم. اگرچه ما بهترین جهت گیری را نداریم، اما داشتن فضاهایی بدون ساختمان در جلو مهم خواهد بود.

مکان هایی در خانه بسیار مهم هستند که زمان بیشتری را صرف می کنیم و می بینیم که آیا نور کافی دریافت می کنند یا خیر. لازم نیست که اتاق نشیمن همیشه روشن‌ترین باشد، مواردی وجود دارد که می‌تواند یک آشپزخانه بزرگ باشد که در آن کاربردهای متفاوتی داده می‌شود یا اگر در خانه کار می‌کنید یک اتاق مطالعه باشد.

فضاهای بیرونی مانند بالکن ها و تراس ها متحدان ما در جذب خورشید خواهند بود.

تشعشعات مضر

در اولین معیاری که توضیح دادیم در مورد تابش بهینه ای که انسان باید دریافت کند صحبت کردیم. در این بخش دوم به تشعشعاتی که در خانه باید از آنها دوری کنیم، مانند گاز رادون، میدان های الکتریکی، میدان های مغناطیسی و امواج الکترومغناطیسی مانند وای فای، موبایل اشاره می کنیم.

گاز رادون یک گاز نجیب است که با متلاشی شدن عنصر شیمیایی رادیوم ایجاد می شود. این گاز از زیر زمین تراوش می کند، می تواند در زیر خانه ها جمع شود و از شکاف های دیوارها و کف ساختمان ها وارد شود. با تهویه مناسب زیرزمین ها و طبقات معلق می توان مشکل را تا حد زیادی حل کرد. در طبقه 6 خطر کمتری نسبت به خانه ای در طبقه همکف وجود خواهد داشت.

زمینه های پیوسته:

الکتریکی، به دلیل مواد مصنوعی، هوا با یون های مثبت شارژ می شود.

مغناطیسی، آنها توسط مواد فولادی یا توسط بارهای الکتریکی مداوم تولید می شوند.

فیلدهای جایگزین:

الکتریکی، آنها توسط کشش الکتریکی، بسیاری در داخل خانه ها تولید می شوند، به عنوان مثال به دلیل نصب ضعیف اتصال زمین.
مغناطیسی، آنها توسط شدت الکتریکی تولید می شوند، به عنوان مثال خطوط ولتاژ بالا.

تابش های مختلف را می توان با ap اندازه گیری کرد

قیمت های خاص برای هر مورد جالب است که قبل از انجام تعمیرات، تشعشعاتی که ممکن است وجود داشته باشد را بررسی کردیم. به این ترتیب می توان اقدامات مربوطه را برای کاهش مشکل انجام داد.

ساخت و ساز: سیستم ها و مصالح

در این مرحله به نوع ساخت و مصالح ساختمان می پردازیم. نحوه ساخت آن را تحلیل خواهیم کرد و در نتیجه امکاناتی که خانه دارد را خواهیم شناخت.

سیستم‌های غیرفعال دستورالعمل‌هایی هستند که در یک ساختمان اتخاذ می‌شوند تا در مرحله استفاده از ساختمان با هزینه‌ی صفر به صورت «منفعل» عمل کنند.

ویژگی های زیر را بررسی خواهیم کرد:

 • سیستم ساخت و ساز (تیر-ستون یا دیوارهای باربر) و مصالح (بتن، چوب، فولاد، آجر)، بنابراین ما می دانیم که چه گزینه های بهبودی می توانیم ایجاد کنیم.
 • ما بهبودهای ایجاد شده توسط جامعه محله، اصلاحات پوشش حرارتی، عایق داخلی یا خارجی، و همچنین بهبود در رطوبت و تراکم را در نظر خواهیم گرفت. یا در مورد شما، اگر قصد انجام بهبود در کوتاه مدت وجود دارد.
 • ما پل های حرارتی که ممکن است وجود داشته باشد را در نظر می گیریم، یعنی جایی که گرما می رود. کیفیت پنجره ها و نصب آنها بر روی دیوار، زیرا تلفات حرارتی اغلب از طریق محیط آنها است.
 • ما احتمالات بهبود مصالح تکمیلی داخلی در کف، مانند دیوارها، کف و سقف را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد. برای انطباق با بهترین شاخص سلامت، ما به مواد طبیعی و رطوبت سنجی فکر خواهیم کرد (آنها رطوبت محیط داخلی را تنظیم می کنند) و در معرض انتشار بخار هستند (آنها اجازه می دهند رطوبت از داخل به بیرون کشیده شود). یک مثال خوب که اجرای آن آسان است، استفاده از رنگ های طبیعی اکولوژیکی به جای رنگ های پلاستیکی است.

سیستم های گرمایش فعال

ما به نقطه سیستم های فعال می رسیم، جایی که تمام تاسیسات خانه را در بر می گیریم، اما این بار روی گرمایش تمرکز می کنیم. هدف ایده آل این است که آپارتمان دارای سیستم های غیرفعال باشکوه (نقطه قبلی) باشد و سیستم های فعال باقیمانده باشند، به طوری که هزینه های نگهداری مسکن را ایجاد نکنند. اما از آنجایی که همیشه این اتفاق نمی افتد، تحلیل مواردی که باید در نظر گرفته شوند جالب است.

به عنوان هزینه اصلی گرمایش خانه، باید مشخص شود که چه نوع گرمایشی دارد و امکانات آن برای بهبود:

سیستم فردی به ما آزادی بیشتری می دهد تا بتوانیم نوع سوخت، دیگ بخار، سطوح توزیع و تشعشع را تغییر دهیم و بتوانیم مخارج خود را بهتر کنترل کنیم. مطالعه کارآیی سیستم بسیار مهم است، زیرا بسیاری از اوقات این جایی است که گرمایش فردی با شکست مواجه می شود.

سیستم متمرکز این امکان را به ما نمی دهد که چنین کنترل دقیقی داشته باشیم، زیرا گرمایش در یک زمان خاص فعال می شود و با توجه به ضریب مشارکت پرداخت می شود. طبق مقررات جدید، هدف این است که سیستم‌های متمرکز دارای کنتورهای جداگانه باشند تا هر کاربر استفاده و هزینه‌ای جداگانه داشته باشد. به طور کلی، سیستم های متمرکز معمولا بسیار کارآمد هستند.

نوع سوخت در شهرها تقریباً همیشه گاز یا نفت است، اما اگر آنها به سمت سوخت های زیستی تغییر کنند، مطلوب است.

فضا: فرم و تناسب

توزیع، مبلمان و دکوراسیون موجود معمولاً هنگام انتزاع و تجسم فضا با مشکل مواجه می شوند. ضروری است که بتوانیم امکاناتی را که به ما ارائه می دهد ببینیم. باید یک مجموعه داده بسازیم که در آن اندازه گیری های کلی، پارتیشن های بار میانی، محل پنجره ها و … ذکر شود.

زمانی که کل فضای کف را در طرح خود داشتیم، می‌توانیم آن را با نیازهای خود مطابق با کاربری‌های متفاوت تنظیم کنیم. مهم این است که فضا را کل نگر ببینیم، یعنی آن را به عنوان یک کل با شکل ها و تناسباتش ببینیم. دیدن فضاهای مرتبط با یکدیگر و نه جدا از هم می تواند به ما کمک کند تا پارتیشن ها را به حداقل برسانیم و فضای بیشتری ایجاد کنیم.

عایق صوتی

ایجاد عایق صوتی و حرارتی

عایق صوتی از ما در برابر نویز خارجی محافظت می کند که می تواند واقعاً آزاردهنده باشد و باعث شود ما به درستی استراحت نکنیم. برای جلوگیری از برهم زدن آرامش ما، می توانیم به راه حل های مختلف عایق صوتی متوسل شویم.

اگرچه نویز را نمی توان به طور کامل از بین برد، اما ارتعاشات ایجاد شده توسط آن را می توان با عایق صوتی یک فضا کاهش داد.

توصیه هایی برای بهبود عایق صدا:

مکان یابی سر و صدا: قبل از عایق صوتی خانه یا اتاق، باید بدانید که صدا از کجا می آید. بسته به مکان، برخی از راه حل ها بهتر از بقیه خواهند بود.

مواد عایق: بهترین ماده برای عایق بندی جرم است، ماده ای که بین ارتعاش صدا و گوش قرار می گیرد. با این حال اگر ما

خانه در حال حاضر ساخته شده است و ما نمی خواهیم کار زیادی انجام دهیم، می توانید از مواد عایق مانند فایبرگلاس، پشم سنگ، شیشه سلولی و غیره استفاده کنید.

پنجره های عایق صدا: پنجره ها یک عنصر کلیدی برای عایق صوتی هستند، زیرا آنها یک “سوراخ” هستند که صدا از طریق آن می تواند فیلتر شود. باید در نظر بگیریم:

روش باز کردن: بهتر است به جای سیستم های کشویی سنتی، سیستم های عملی را انتخاب کنید.
نفوذپذیری پنجره: اساساً به کیفیت سیستم پروفایل شما بستگی دارد. از هر نوع نفوذ هوا باید اجتناب شود زیرا امواج صوتی از طریق هوا منتقل می شود.
انتخاب صحیح شیشه: همیشه باید شیشه هایی با حداقل ضخامت 6 میلی متر و ترجیحا چند لایه انتخاب کنیم. گنجاندن گازهای نجیب و موارد مشابه نیز می تواند عایق را به طور قابل توجهی بهبود بخشد.
مواد: همه مواد به یک شکل به امواج صوتی واکنش نشان نمی دهند. در حالت ایده آل، باید به عنوان یک بافر طبیعی برای امواج صوتی عمل کند.

 

 

کارها را به روش درست انجام دهید

اگر تصمیم به انجام تعمیرات و بازسازی جامع در خانه خود گرفته اید اما نمی خواهید با چنین مزاحمتی کنار بیایید اما نتیجه تمام انتظارات شما را برآورده می کند، از شما دعوت می کنیم در اسرع وقت با یک معمار تماس بگیرید.

در بنا مارکت ما به شما امکان انتخاب یک تیم کامل از پیمانکاران برای پروژه بازسازی خانه شما را ارائه می دهیم که بعد از صلاحیت سنجی توسط خودتان میتوانید با آنان شروع کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *