بهره وری انرژی یک خانه | صرفه جویی در مصرف انرژی

ارتقای بهره وری انرژی در سال های اخیر به بحث بسیار داغی در جامعه منجر شده است. به خصوص به این دلیل که مصرف بیش از حد انرژی اثرات بسیار منفی اقتصادی و زیست محیطی ایجاد می کند.
در نتیجه این وضعیت زنگ خطر را به صدا در آورده است. استفاده منطقی از انرژی در خانه، ادارات، و در نهایت، در هر فضایی که انسان در آن ساکن است را تشویق کرده است.
بدون شک درک اهمیت صرفه جویی در انرژی برای جلوگیری از هدر رفتن منابع طبیعی در توسعه پروژه های مسکن ضروری است. که تاثیر شگرفی بر محیط زیست دارد.
علاوه بر این، اگر مصرف انرژی در خانه را کنترل نکنید، به وضعیت مالی خود نیز آسیب می زنید. علاوه بر این، کیفیت زندگی نسل های جدید را عمیقا به خطر می اندازد.

بهره وری انرژی چیست؟

هدف از بهره وری انرژی چیزی نیست جز کاهش میزان انرژی مورد نیاز برای ارائه محصولات یا خدمات به صورت عملی.

در حال حاضر روش ها، سیستم ها و فناوری هایی برای تشویق استفاده منطقی از انرژی در خانه ها طراحی شده است. و این یک نقطه عطف مهم در طراحی خانه هایی است که دوستدار محیط طبیعی هستند.

معماری پایدار نقش حیاتی در مدیریت خوب انرژی دارد. این به این دلیل است که مهمترین اصول آن این است که به طور فعال استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر را ترویج می کند. این نیازهای اولیه خانه مانند روشنایی، گرمایش یا سرمایش را پوشش می دهد.

به طور خلاصه، کاهش مصرف انرژی هزینه ها را تا حد زیادی کاهش می دهد. اگرچه شاید بزرگترین ارتباط آن این است که به طور قابل توجهی پایداری سیاسی، اقتصادی و زیست محیطی را ارتقا می دهد.

 

چگونه در خانه در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم؟

راه های مختلفی برای افزایش بهره وری انرژی در خانه وجود دارد. در اینجا مهمترین آنها را به اشتراک می گذاریم:

  • از طریق عایق حرارتی

ایده آل این است که عایق حرارتی یا یک محفظه هوا را به نمای خانه اضافه کنید. همچنین برای پارتیشن های داخلی شما برای بهینه سازی حفظ تهویه مطبوع مناسب است.

همچنین اگر کف، پشت بام یا پل های حرارتی دارای این نوع عایق باشند، خوب است. به این ترتیب، مصرف انرژی مرتبط با استفاده از گرمایش می تواند بیشتر کاهش یابد.

می توان گفت که عایق حرارتی پایه های بهره وری انرژی را پی ریزی می کند. که ارتباط و اهمیت آن را به خوبی خلاصه می کند.

  • از طریق استفاده منطقی از گرمایش

استفاده منطقی از گرمایش برای بهبود بهره وری انرژی در خانه ضروری است.

تخمین زده می شود که کل مصرف یک خانه 60 درصد – با احتساب استفاده از آب گرم – باشد. بنابراین، شما باید دیگ زیست توده یا دیگ بخار با انرژی تجدیدپذیر (به عنوان مثال پانل های خورشیدی) را انتخاب کنید.

گزینه دیگر داشتن سیستمی است که به طور موثر کار می کند مانند گرمایش از کف. و مطمئن شوید که اتاق های خانه دارای عایق حرارتی مناسب هستند.

همچنین می توانید اقدامات دیگری مانند استفاده از ملحفه، لحاف یا پتویی که سرما را عایق می کند، انجام دهید. به این ترتیب شما مجبور نخواهید بود همیشه به بخاری متوسل شوید.

به همین ترتیب، باید مطمئن شوید که نشتی گرما در خانه وجود ندارد. هوای سرد بسیار کمتری از درها یا پنجره هایی که باز می مانند.

نکته مهم دیگر این است که رادیاتورها را با میز یا مبلمان مسدود نکنید. در غیر این صورت انتشار گرما با مشکل مواجه می شود و این بر هدف شما برای ارتقای بهره وری انرژی تأثیر می گذارد.

  • از طریق استفاده موثر از آب گرم

باور کنید یا نه، استفاده از آب گرم مستلزم مصرف زیاد انرژی در سطح خانگی است. به همین دلیل، باید در موارد بسیار خاص از آن بهره ببرید: هنگام دوش گرفتن یا هنگام شستن ظروف در زمستان.

در این مورد، توصیه می شود که روی سیستم های ذخیره انرژی که قادر به حفظ گرما هستند شرط بندی کنید. این باعث می شود که آب در بیشتر مواقع گرم بماند.

علاوه بر این، کسانی که صرفه جویی در انرژی را ترویج می کنند توصیه می کنند که شیرهای آب دارای تنظیم کننده جریان باشند. و اینکه دوش ها دارای کاهش دهنده های جریان حجمی هستند تا میزان انرژی مورد نیاز در هنگام گرمایش را کاهش دهند.

اگر تصمیم به اجرای این اقدامات در خانه خود دارید، می توانید مصرف انرژی را تا بیش از 40 درصد کاهش دهید. مخصوصاً وقتی آبی را که برای حمام کردن یا تمیز کردن ظروف خود استفاده می کنید گرم کنید.

  • استفاده از وسایلی که پس انداز را تشویق می کنند

وسایل مدرن مانند فریزر، ماشین لباسشویی یا خشک کن لباس سازگارتر با محیط زیست هستند زیرا انرژی کمتری در طول کار مصرف می کنند.

در واقع، طبق مطالعه‌ای که توسط شرکت مشاوره مکینزی و شرکت در سال 2009 انجام شد، جایگزینی وسایل قدیمی با وسایل مدرن‌تر راهی عالی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای است.

این گزارش همچنین توضیح می دهد که لوازم برقی کارآمد 40 درصد کمتر از مدل های قبلی خود برق مصرف می کنند.

بنابراین، تخمین زده می شود که اگر همه خانوارهای اروپایی لوازم قدیمی خود را با وسایل جدیدتر جایگزین کنند، سالانه حدود 20 میلیارد کیلووات ساعت برق صرفه جویی می شود. در نتیجه، انتشار CO2 حدود 18 میلیارد کیلوگرم کاهش می یابد.

 

مطالعه بیشتر: کولر آبی و مصرف انرژی

کارایی بازده انرژی

صرفه جویی در مصرف انرژی برای کاهش هزینه های برق ضروری است. اگرچه بزرگترین فایده آن کاهش انتشار گازهای گلخانه ای است که بر روی کره زمین ویران می کند.

بر اساس آمار آژانس بین‌المللی انرژی، با بهبود بهره‌وری انرژی در خانه‌ها، ساختمان‌ها، فرآیندهای صنعتی و حمل‌ونقل، نیاز انرژی تا سال ۲۰۵۰ به میزان یک سوم کاهش می‌یابد. بنابراین انتشار جهانی این گازهای تابشی به‌طور قابل توجهی کنترل می‌شود. .

و اگر تولید منابع انرژی تجدیدپذیر به این اضافه شود، خانه های آینده به طور فزاینده ای دوستدار محیط زیست خواهند بود.

مزایای بهره وری انرژی

بهبود در بهره وری انرژی مزایای متعددی را در سطح خانگی، تجاری یا زیست محیطی به همراه دارد. در سطور زیر مهمترین آنها را به اشتراک می گذاریم:

  • قبوض برق به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. این امر تأثیر مثبتی بر اقتصاد افراد دارد.
  • بهره وری انرژی تأثیر تغییرات آب و هوایی را کاهش می دهد. بنابراین آلودگی کمتری در هوا ایجاد می شود.
  • کیفیت زندگی مردم را بهبود می بخشد زیرا آنها در اکوسیستم های آلوده غوطه ور نیستند که به سلامت آنها آسیب می رساند.
  • ارتقای بهره وری انرژی باعث ایجاد مشاغل جدید در تعداد زیادی از کشورهای اروپایی شده است. دلیل آن این است که شرکت های مختلف مرتبط با استفاده منطقی از انرژی ظهور کرده اند.
  • بهبود عادات مصرف به نفع نسل‌های جدید خواهد بود زیرا در دنیای سالم‌تر و پاک‌تر زندگی خواهند کرد.
  • استفاده از انرژی های تجدیدپذیر باعث افزایش رقابت پذیری کشورها می شود. زیرا می توانند سطح واردات انرژی از خارج را کاهش دهند. به عبارت دیگر، کشورها قادر به دستیابی به درجه بالاتری از پایداری اقتصادی، زیست محیطی و سیاسی هستند.

تعهد به بهره وری انرژی

حساس کردن خود با مراقبت و حفظ محیط زیست شما را به عاملی باورنکردنی در تغییر تبدیل می کند. در پایان، شما در کاهش گازهای گلخانه ای که آسیب زیادی به سیاره ما وارد می کند، کمک خواهید کرد.

از این نظر، ما از شما دعوت می کنیم تا در مورد بهره وری انرژی در خانه خود سرمایه گذاری کنید. یا در هر فضای دیگری که به شما امکان می دهد با استفاده از وسایل قدیمی، شستن لباس های خود با آب داغ یا استفاده از لامپ های رشته ای، ردپایی را که بر روی محیط می گذارید کاهش دهید.

 

مطالعه بیشتر: صرفه جویی در مصرف انرژی با تغییر دکوراسیون

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *