ایده برای دکوراسیون حمام

ایده های دکوراسیون حمام

سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین اتاق های خانه است که اغلب به آن توجه کافی نداریم. این گوشه ای از پاکیزگی و حریم خصوصی ماست، دور از سایر قسمت های قابل مشاهده خانه، اما این بدان معنا نیست که نمی توانیم آن را به مکانی زیبا و دلپذیر تبدیل کنیم. در این پست چند ایده جالب برای دکوراسیون حمام را بررسی خواهیم کرد.

ایده های دکوراسیون حمام

اول از همه، ما باید واقع بین باشیم: همه ما مانند حمام خانه های میلیونرها یا آنهایی که در برخی فیلم ها دیده می شوند، در خانه حمام نداریم. با این حال، حمام های رویایی که در صفحات مجلات دکوراسیون ظاهر می شوند، می توانند منبع الهام و ایده مهمی باشند.

علاوه بر این، اغلب کافی است تغییرات کوچکی ایجاد کنید تا ظاهر و احساس حمام را کاملاً تغییر دهید. ما آن را در زیر نشان می دهیم:

مخلوط مواد

ثابت شده است: استفاده از مواد و رنگ های مختلف نتیجه عالی در تزئین حمام می دهد. البته باید حداقل حس زیبایی شناسی داشته باشید و نحوه انتخاب را به خوبی بلد باشید.

چند ایده اساسی که به شما کمک می کند: کاشی ها و کاشی های مشکی به طرز استادانه ای با مبلمان چوبی ترکیب می شوند. کروم برای شیرآلات، نرده حوله خشک کن و غیره. آنها بیشتر در حمامی با دکوراسیون روستایی به چشم می آیند تا در حمامی با فضای مدرن.

وینیل تزئینی

اگر جرات نقاشی کردن را ندارید، این یک راه حل ساده و کاربردی است. وینیل های تزئینی به راحتی قابل اجرا و حذف هستند. علاوه بر این، ما آنها را در انواع و سبک های مختلف خواهیم یافت، اما مهمتر از همه باید مهمترین کیفیت آنها را برجسته کنیم: آنها می توانند تصویر حمام ما را کاملاً تغییر دهند.

وقتی در مورد وینیل حمام صحبت می کنیم، نباید خود را فقط به دیوارها محدود کنیم. همچنین وینیل های ایده آلی برای آینه یا شیشه صفحه دوش وجود دارد. حتی مدل هایی برای کف وجود دارد که طراحی کاشی یا پارکت را شبیه سازی می کند.

مطالعه بیشتر: رنگ و نقاشی ساختمان

نورپردازی

نور یک عنصر اساسی در حمام است. به طور کلی، این اتاق ها کوچک هستند، بنابراین نورپردازی صحیح مهم است. ایده آل این است که یک ورودی از نور طبیعی، از طریق یک پنجره یا یک نورگیر باشد. اگر نه، می توانید به دیوارکوب های حمام متوسل شوید (سبک های بسیار و متنوعی وجود دارد).

نقاشی ها

اگرچه گزینه هایی برای همه سلیقه ها وجود دارد، اما بسیاری از دکوراتورها به تابلو نقاشی حمام پایبند هستند. یک نقاشی یا یک عکس قاب شده به حمام کمک می کند تا فضایی دنج داشته باشد و همچنین حس زیبایی به آن می بخشد.

بسته به فضای موجود در حمام، می‌توانیم تصاویر با فرمت بزرگ یا فرمول Gallery Wall را انتخاب کنیم: دیواری که برای نمایش نقاشی‌هایی با اشکال و اندازه‌های مختلف در نظر گرفته شده است.

آینه

آینه یکی از پرکاربردترین عناصر برای تزئین حمام است. با آنها می توان به دلیل توانایی آن در انعکاس نور و ایجاد احساس بیشتر وسعت، درخشندگی را افزایش داد. علاوه بر این، حضور آنها در اتاقی ضروری است که ما از جمله به آرایش کردن، شانه کردن موهایمان و زیبا جلوه دادن خودمان اختصاص می دهیم.

گزینه‌ها از آینه دیواری بزرگ کلاسیک گرفته تا ایده قرار دادن آینه‌های کوچک در مکان‌های استراتژیک حمام، به منظور استفاده حداکثری از آن متغیر است.

مطالعه بیشتر: 4 نکته اساسی در طراحی حمام

طبقه و شلف

تا زمانی که از آنها سوء استفاده نکنیم، می توان از گیاهان و گل ها برای ایجاد حس طبیعی بسیار دلپذیر به حمام استفاده کرد. گلدان هایی با گیاهان آویزان یا ارکیده های ظریف همیشه یک شرط مطمئن هستند.

همچنین ایده بدی نیست که به گیاهان مصنوعی متوسل شوید، زیرا شگفتی های معتبری طراحی شده اند که اصلاً بی جا نیستند و به ما کمک می کنند تا به اثری که به دنبال آن هستیم دست پیدا کنیم.

 

مطالعه بیشتر: طراحی دکوراسیون منزل

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *