خرید انواع مبلمان منزل

انواع مبلمان برای استفاده در منزل

یکی از المان های اصلی دکوراسیون در هر خانه، مبلمان است. سبک دکوراسیون خانه شما هر چه که باشد یکی از انواع مبلمان سلطنتی یا راحتی در گوشه‌ای از آن به چشم می خورد. ایفای نقش مبلمان در گذشته بر عهده پشتی ها بود. پشتی ها را دور تا دور خانه می چیدند و برای افراد خانواده و یا استقبال از مهمان آماده بودند، به خصوص مبلمان سلطنتی بیشتر در خانه افراد متمول و قشر مرفه جامعه دیده می شد، بعدها قشر متوسط جامعه نیز حداقل یک دست مبلمان راحتی در منزل خود داشتند.

انواع مبلمان برای منزل

قیمت انواع مبلمان راحتی و سلطنتی در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته و تعمیر مبل خانه با انواع مبلمان جدید که  در بازار هر روز مشاهده می شود، سخت شده است. با توجه به قیمت انواع مبلمان، تامین هزینه خرید مبلمان با رنگ سفید که مورد پسند نوعروسان است تا حدی دشوار شده است.

انواع مبلمان عبارتند از:

  • استیل
  • راحتی
  • سبک لاوسن
  • چند بخشی
  • مدل انگلیسی
  • مدل معاصر
  • مدل بریج واتر

مبلمان استیل

در واقع مبل استیل همان مبل سلطنتی است. برای تعریف از مبل ها در زبان انگلیسی به دلیل ظاهر جذاب و شیکه دارند کلمه استایل را به کار می‌برند. مبلمان استیل یا سلطنتی مخصوص فضاهای رسمی میباشند و ظاهر بسیار مجلل و باشکوهی دارند. معمولاً ست مبلمان سلطنتی نه نفره می باشند و دو صندلی میزبان دارند. هر مدل از مبلمان استیل را که انتخاب کنید ست میز ناهارخوری آن هم وجود دارد.

 

مطالعه بیشتر: خرید دکوراسیون داخلی

مبلمان راحتی

مبلمان راحتی به دلیل راحتی در نشیمن به این نام مشهور هستند، در واقع ویژگی اصلی این نوع از مبل ها، راحت بودن در زمان استفاده از آن ها است. پایه کوتاهی دارند که در موقع نشستن، پاهای شما نیز در حالت استراحت هستند، پشتی های کوتاهی دارند و زیر دستی آنها نسبتا بزرگ است. بالش یا کوسن هایی معمولا از جنس خود مبل برای راحتی بیشتر نیز دارند که در زیر ران یا پشت قرار میگیرند.

 سبک لاوسن

همانطور که از نام آنها مشخص است. به همین دلیل با نام هایی مثل مبل عاشقانه ها مبل معاشقه و یا مبل بوسه نیز میشناسند. انواع مبل لاوست طوری طراحی شده اند که به راحتی دو نفر می توانند کنار هم نشسته و به گفتگو بپردازند. به همین علت به این مبل ها، مبل راحتی لاوسن می گویند. این مبل ها سه تکه هستند و مناسب نشستن برای سه نفر هستند و برای هر قسمت از آن کوسن های مجزا طراحی شده است و ترجیحا با رنگ و بافت متضاد کنار هم قرار میگیرند. برای این مبلمان حتی می توانید از چندین لایه کوسن نیز استفاده کنید که از ویژگی های خاص این مبل ها می باشد.

 

مطالعه بیشتر: طراحی کردن دکوراسیون منزل

مبل های چند بخشی

این مبل ها دارای 3 تا 5 قسمت هستند که بر اساس مدل متفاوت می باشند.این نوع از مبل ها امکان قرار گرفتن در حالت های مختلف را دارند و تعداد قطعات هرچقدر که بیشتر باشد، در نحوه ی چیدمان نیز انتخاب بهتری خواهید داشت. دو مدل از چیدمان رایج و محبوب این مدل U و L است. بیس قطعات در هنگام انتخاب مبل های چند بخشی دقت کنید تا بر اساس فضای محیط منزل و یاد خود مبل مورد نظر خود را انتخاب کنید. مبلمان چند بخشی از یک مبل چپ دست سکو سنی مبل لاوست و یک مبل گوشه ای مربعی تشکیل شده است که در مدل های دیگر می تواند متفاوت باشد.

مبل مدل انگلیسی

از گذشته تا به امروز مبل های مدل کلاسیک انگلیسی بسیار محبوب بوده اند و همواره انتخاب افراد خاص پسند هستند. بسیاری از افراد مبل های کلاسیک را با نام مبل های سلطنتی میشناسند اما این نام برای مدل خاصی از مبلمان کلاسیک به کار میرود. مبلمان کلاسیک وقار خاصی را در ظاهر خود دارند و چیدمان یک خانه را میتوانند چشمگیر و خاص کنند. بهترین دسته از مبل ها با بدن های ظریف و چوبی با روکشی پارچه ای ساخته می شود و علاوه بر اینکه ظاهر زیبایی باید داشته باشند از ساختار محکمی نیز باید برخوردار باشند.

مبلمان بریج واتر

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که راحتی مبل برایتان اهمیت دارد و مبل کلاسیک را می پسندید باید به دنبال سبک های خاصی از انواع مبل های کلاسیک باشید. مدل صمیمی و راحتی مبل واتر از روی دسته مبل  که به خود حالت گردی گرد  گرفته  به سمت عقب کشیده شده است کاملا مشخص می باشد. به دلیل داشتن تزیینات مختلف و عظمت و شکوهی که سبک های مختلف مبل های کلاسیک دارد کار مشکلی است. اما مبل های بریج واتر طوری طراحی شده اند که معمولاً افراد با آن سریع ارتباط برقرار کرده و انتخاب می کنند.

 

مطالعه بیشتر: نحوه انتخاب مبلمان برای اتاق کوچک

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *