انواع آهن های ساختمانی

انواع مختلف آهن‌های ساختمانی جزء پرمصرف‌ترین مصالح در کار هستند. این به این دلیل است که آنها برای ساخت اسکلت یک سازه مانند ستون ها، پایه ها، تیرها، صفحات، تیرچه ها و غیره استفاده می کنند. بله، تمام چارچوب یک ساختمان از آهن تشکیل شده است.
بسته به نوع آهن های ساختمانی و اندازه های آن، می توان از آن ها برای سازه های بسیار مقاوم مانند ساختمان ها و یا با مقاومت کمتر مانند خانه ها استفاده کرد.

انواع آهن برای ساخت و ساز

قالب های آهنی مورد استفاده در ساخت و ساز

#ورق های راه راه

آنها از ورقه های صافی ساخته می شوند که به شکل موج در می آیند و سپس گالوانیزه می شوند.
بسته به ارتفاع اعمال شده به موج، آنها می توانند صاف یا بلند باشند. آنها عمدتا در روکش دیوار و سقف استفاده می شوند.

#ورق صاف

این نام را به دلیل اینکه ضخامت آن کمتر از 5 میلی متر است به خود می گیرد وگرنه آن را ضخیم می نامیدند. ورق های صاف معمولاً در ابعاد 2*6 متر یا 4*15 متر ساخته می شوند. این ورق ها عموماً در روکش ها و روکش ها و برای مثال برای ساخت درب ها استفاده می شوند.

#میله

که می تواند مربع، گرد یا شش ضلعی باشد. مربع ها عمدتاً به عنوان آرماتور افقی یا عمودی در دیوارها و همچنین در ساخت حفاظ در درها، پنجره ها و نرده ها استفاده می شود. گردها عمدتاً در آرماتوربندی با بتن استفاده می شوند.

#صفحات

آنها بخش های مستقیم یا مستطیلی و طولانی تر از عرض هستند. آنها عمدتاً در شبکه ها، نرده ها، کوره ها یا دفاع های بیرونی استفاده می شوند.

#سیم ها

آنها را می توان گالوانیزه یا لنگر انداخت. گالوانیزه کاربردهای بسیار متنوعی مانند لوله های برق یا سقف های کاذب دارد. از لنگرها برای بستن میله ها یا قطعات در زره آهنی استفاده می شود.
مطالعه بیشتر:
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *