انواع مدل های کاشی آشپزخانه

آشپزخانه های کاشی کاری شده – آخرین مدل ها

آشپزخانه یکی از مهم ترین فضاهای خانه است. یکی از عناصری که می‌توان از بین آن‌ها انتخاب کرد، کاشی‌ها هستند که باید عملکرد بالا و فضایی زیبا را تضمین کنند. ما راهنمای کاملی را برای دستیابی به یک آشپزخانه مدرن، کاربردی و شیک با کاشی به شما نشان خواهیم داد. همچنین شما را از آخرین روند کاشی های آشپزخانه مطلع خواهیم کرد.
بک اسپلش یکی از اولین موارد مهمی است که باید هنگام بازسازی آشپزخانه یا ساختن آن از ابتدا در نظر گرفت. آنها نه تنها به محافظت از دیوارهای نزدیک محل کار کمک می کنند، بلکه راهی برای افزودن رنگ، طراحی و زیبایی به آشپزخانه هستند. قبلا از طرح های گرافیکی میوه ها و سبزیجات استفاده می شد. روندها اکنون به سمت گرایش های مینیمالیستی تر تکامل یافته اند.

کاشی آشپزخانه

آنچه در ادامه مطلب خواهید خواند:

  1. آخرین مدل در کاشی آشپزخانه
  2. بودجه موجود را تنظیم کنید
  3. پایان
  4. مواد مقاوم و قابل شستشو آسان
  5. سایز کاشی
  6. کاشی دیوار تا سقف
  7. آشپزخانه نیمه کاشی نیمه رنگ
  8. آشپزخانه با کاشی های رنگ شده

1. آخرین مدل کاشی های آشپزخانه

این سال‌های اخیر مدل‌های مختلفی را برای کاشی‌ها در آشپزخانه‌های مدرن به ارمغان آورده است. اینها شامل الگوهای هندسی، کاشی‌های سرامیکی سفید، موزاییک‌های کوچک، کاشی‌های مترو و موارد دیگر است. وجه مشترک همه اینها، ظاهری براق با نمای مدرن است.

1.1. رنگ های خنثی را با هم ترکیب کنید

رنگ های خنثی مانند خاکستری، سفید یا کرم همیشه پالت های رنگی بسیار محبوب برای آشپزخانه هستند. اما نکته جدیدی که در سال های اخیر دیده ایم این است که به جای انتخاب تنها یکی از این خنثی های گرم، می توانید کاشی هایی با سایه های مختلف نصب کنید. این یک دکوراسیون تک رنگ است، یعنی از سایه های مختلف یک رنگ استفاده می شود، بنابراین نتیجه نهایی منسجم و ظریف به نظر می رسد.

کاشی‌های خنثی انتخابی محبوب برای دیوارهای آشپزخانه هستند، زیرا جاودانه و کلاسیک هستند و هرگز از مد نمی‌افتند. آنها به شما امکان می دهند دکوراسیون آشپزخانه را به راحتی تغییر دهید، زیرا آنها به عنوان پس زمینه عالی عمل می کنند و هرگز با هم برخورد نمی کنند. رنگ‌های خنثی گرم‌تر، بدون توجه به اندازه آشپزخانه شما، توهم عمق، وسعت و نور را اضافه می‌کنند.

آخرین مدل کاشی های آشپزخانه

1.2. بلوک های رنگی

برای دستیابی به بیش از یک رنگ به دیوارها، لازم نیست از موزاییک های طرح دار استفاده کنید. می توانید با استفاده از کاشی های دو یا سه رنگ و قرار دادن آنها در نوارها، همانطور که در تصویر می بینیم، یک جلوه بلوک رنگی زیبا ایجاد کنید.

انواع مدل های کاشی آشپزخانه

قبل از نصب کاشی‌های رنگی روی زمین، با عرض آن‌ها بازی کنید تا ببینید کدام جلوه بهتر به نظر می‌رسد. اگر از راه راه های بیش از یک رنگ استفاده می کنید، یک ترفند خوب این است که آنها را با یک نوار سفید جدا کنید تا دیوار بیش از حد به نظر نرسد.

کاشی های رنگی آشپزخانه

1.3. آشپزخانه با کاشی های آنتیک

کاشی هایی با روکش های آنتیک مانند طرح های کاشی هیدرولیک نیز امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. گزینه های موجود در بازار امروزی شما تمام نمی شود زیرا مدل های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

کاشی آنتیک آشپزخانه

طراحان داخلی کاشی های آنتیک را حتی برای خانه های مدرن توصیه می کنند. هر دو کاشی با ظاهر قدیمی و طرح های هیدرولیک با الگوهای تصادفی در حال افزایش هستند.

1.4. آشپزخانه با کاشی کاری سفید

کاشی های دیواری سرامیکی سفید به راحتی با هر نوع مبلمان و لوازمی مطابقت دارند. این یک انتخاب بی انتها و در نتیجه انتخاب درستی است.

آشپزخانه با کاشی سفید

کاشی های سفید آشپزخانه نه تنها بسیار زیبا به نظر می رسند بلکه به ایجاد محیطی بسیار مرتب و تمیز کمک می کنند.

اگر می‌خواهید کمی جذابیت و طراحی به دیوار بدهید، می‌توانید آن‌ها را به شکل شاه ماهی بچینید.

کاشی آشپزخانه

1.5. جزئیات رنگ

آشپزخانه‌هایی با کاشی‌هایی در رنگ‌های چشمگیر مانند زرد، آبی یا سبز نیز دوباره به عنوان نقاط کانونی رنگ دیده می‌شوند، همراه با مبلمانی با رنگ‌های خنثی که این کنتراست بصری بالا را برجسته می‌کنند اما در عین حال آن را متعادل می‌کنند.

در واقع در دکوراسیون هیچ قاعده‌ای وجود ندارد، اگر رنگ‌های پررنگ با سلیقه و تعادل به کار برده شوند، می‌توانید به آشپزخانه‌ای شگفت‌انگیز دست پیدا کنید.

دکوراسیون آشپزخانه

1.6. فرم های هندسی

این نوع کاشی چندین سال است که مورد استفاده قرار می گیرد و هنوز هم رواج دارد. اگر با طرح ها و رنگ های آشپزخانه بازی کنید، می توانید به دیواری چشمگیر و بسیار مدرن دست پیدا کنید.

کاشی هندسی

1.7. جلوه مرمر

سنگ مرمر در پوشش های زیبا یک کلاسیک است، اما همچنین می تواند بسیار گران باشد، به خصوص اگر مجبور باشید یک منطقه بزرگ را پوشش دهید. علاوه بر این، سنگ مرمر به راحتی رنگ می گیرد، زیرا سنگی متخلخل است.

طرح مرمر کاشی آشپزخانه

اما می توانید از کاشی ها یا سرامیک هایی استفاده کنید که از این ماده تقلید می کنند و بسیار واقع بینانه به نظر می رسند. بسیاری از کاشی های مرمری با کیفیت خوب در بازار وجود دارد که با قیمتی متناسب با اکثر بودجه ها هستند.

1.8. کاشی های طرح آجری

آنها کاشی های مستطیلی کوچکی هستند که هوای بسیار روستایی اما سنتی می دهند. آنها در گذشته به طور گسترده مورد استفاده قرار می گرفتند و به لطف ظاهر تمیز و کلاسیک خود به مد بازگشته اند. با داشتن روکش براق، شستشوی آنها بسیار آسان است.

علاوه بر رنگ ساده، می توانید آنها را با جلوه مرمری نیز پیدا کنید. شما همچنان به جلوه شیک و مینیمالیستی مترهای کلاسیک دست خواهید یافت، اما با چیزی اضافی.

1.9. کاشی های شش گوش

برای تاثیرگذاری نیازی به رنگ ندارید. این آشپزخانه سفید نشان می دهد که چگونه بدون نیاز به رنگ، فضا را با بافت ها، مواد و اشکال مختلف پر کنید که به آن علاقه می بخشد. کاشی های دیوار آشپزخانه برای انجام این کار عالی هستند. این موزاییک لانه زنبوری به طور یکپارچه با دیوارهای سفید رنگ ادغام می شود تا ظاهری براق و امروزی ایجاد کند.

1.10. تزیین دیوار با ترکیب کاشی

اگر می خواهید رنگ تزئینی به دیوارها اضافه کنید، می توانید خطوط یا مناطقی را با کاشی های مختلف از جمله مواد و رنگ های دیگر به بقیه اضافه کنید. به عنوان مثال، کاشی‌هایی با طرح‌های آنتیک، بسیار محبوب هستند و رنگ‌های جالب و رنگارنگی به دیوارها می‌بخشند.

کاشی طرح دار

به خاطر داشته باشید که آشپزخانه های مدرن امروزی دارای زیبایی مینیمالیستی هستند، بنابراین توصیه نمی شود که دیوارها را با طرح های پیچیده اضافه کنید. فقط یک لمس کافی است.

1.11 بافت

کاشی‌های بافت‌دار برای استفاده در یک قسمت از دیوار به عنوان دکوراسیون ایده‌آل هستند، زیرا اگر در سراسر آشپزخانه اعمال شوند، طبق استانداردهای مینیمالیستی امروزی بسیار شلوغ به نظر می‌رسند.

2. بودجه موجود را تنظیم کنید

به خاطر داشته باشید که کاشی کاری آشپزخانه با کاشی می تواند یک سرمایه گذاری پرهزینه باشد، بنابراین به انتخاب و بودجه خود بسیار مطمئن باشید. بسیار مهم است که مدتی را صرف تحقیق در مورد گزینه های مختلف موجود، مقایسه قیمت ها و کنار گذاشتن مقداری از هزینه تعمیرات و بازسازی خود برای خرید و نصب کاشی کنید.

3. به پایان می رسد

هنگامی که به دنبال کاشی های مناسب برای کاشی کاری آشپزخانه هستید، می توانید انواع مختلفی از روکش ها مانند مات، براق یا بافت دار یا شبیه سازی رگه های مرمر، کوارتز، چوب یا مواد دیگر را که رنگ یکنواخت یا هندسی دارند، انتخاب کنید. یا طرح های طرح دار کاشی های براق یکی از گزینه های ارجح برای دیوارهای آشپزخانه هستند زیرا تمیز کردن آنها راحت تر از کاشی های مات است.

کاشی کاری آشپزخانه

4. مواد مقاوم و قابل شستشو آسان

اگرچه اکثر کاشی های آشپزخانه موجود در بازار بسیار مقاوم هستند، اما برای اطمینان از دوام خود نیاز به نگهداری زیادی دارند. به دنبال مواردی باشید که در برابر دمای بالا مقاوم هستند و به راحتی می توان آنها را تمیز و نگهداری کرد. محلی که باید در برابر پاشیدن چربی، روغن داغ و سایر انواع مایعات مقاومت کند، به مواد بسیار ضد آب و مقاوم نیاز دارد.

از نظر فنی، سرامیک و چینی در برابر رطوبت و لکه بسیار مقاوم هستند، بنابراین هر دو گزینه برای استفاده روی دیوار مناسب هستند. اما پایان کار نیز باید در نظر گرفته شود. ما کاشی‌های لعابدار را توصیه می‌کنیم، روکش براق آن‌ها براقیت بازتابنده‌ای برای عمق می‌افزاید، و همچنین تمیز کردن آن‌ها راحت‌تر است.

کاشی لعاب دار آشپزخانه

5. اندازه های کاشی

امروزه طرح های کوچک از نوع موزاییک در حال افزایش است. هنگامی که با کاشی های سرامیکی کوچکتر تزئین می شود، می توان مناطق فوق العاده ای ایجاد کرد. اما همچنین فرمت های کلاسیک مربع یا مستطیل بزرگتر، و همچنین کاشی های متری با اندازه متوسط ​​از قبل معروف هستند.

6. دیوارها تا سقف کاشی کاری شده

تا همین چند وقت پیش، دیدن آشپزخانه هایی با کاشی های کم ارتفاع، فقط یک یا دو متر بالاتر از میز کار معمول بود. امروزه این ترجیح در حال تغییر است و بیشتر دیده می شود که دیوارهای آشپزخانه به طور کامل با کاشی پوشانده شده است.

این یک توهم بصری بزرگ شدن ایجاد می کند و باعث می شود فضاها بزرگتر از آنچه هستند احساس شوند.

7. آشپزخانه نیم کاشی نیمه رنگ

اما اگر در قسمت های خاصی از آشپزخانه کاشی را ترجیح می دهید و در بقیه قسمت ها از رنگ استفاده می کنید، ناگفته نماند که هنوز از این نوع دیوار استفاده می شود. به بودجه کمتری نیاز دارد و اگر با سلیقه انجام شود، آشپزخانه می تواند دیدنی به نظر برسد.

احتیاط آن است که دیوارهایی که کاشی کاری نشده اند، روکشی غیر متخلخل مانند پرلیت داشته باشند تا رطوبت بخارات را جذب نکنند و در صورت پاشش به راحتی تمیز شوند.

8. آشپزخانه های کاشی رنگ شده

رنگ آمیزی کاشی ها می تواند به طور چشمگیری هزینه بازسازی یک آشپزخانه قدیمی را کاهش دهد، به همین دلیل است که امروزه یکی از محبوب ترین گزینه ها نیز می باشد.

قبل از رنگ آمیزی، باید مطمئن شوید که کاشی ها بسیار تمیز هستند. کثیفی، گرد و غبار و چربی می توانند از چسبیدن رنگ به درستی جلوگیری کنند، بنابراین زمان زیادی را صرف تمیز کردن کاشی های خود با مواد شوینده ای کنید که تمام آلودگی ها را کاملاً از بین می برد.

نقاشی آشپزخانه

اگر لکه های کپک در دوغاب وجود دارد، قبل از استفاده از رنگ، از اسپری یا مواد ضد قارچ دیگری برای از بین بردن آن استفاده کنید. بخارشور کردن همچنین در تمیز شدن دوغاب و کاشی بسیار موثر است.

نتایج موفقیت آمیز به انتخاب رنگ مناسب و با کیفیت بستگی دارد و رنگ های مخصوص کاشی بهترین گزینه است. چند لایه نازک بزنید تا آثار قلم مو ظاهر نشود و مطمئن شوید که رنگ بعد از چند هفته پوسته نمی‌شود.

معمولاً دو لایه لازم است، اما اگر روی کاشی‌های تیره یا طرح‌دار نقاشی می‌کنید، ممکن است به مقدار بیشتری نیاز داشته باشید. به رنگ زمان کافی برای خشک شدن کامل بین لایه ها بدهید.

 

مطالعه بیشتر: 

ایده های دکوراسیون حمام

انواع کابینت آشپزخانه

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *